اجرای طرح خیابان کامل در منطقه ۱۱ آغاز شد

شهردار منطقه ۱۱ تهران در راستای اجرای طرح خیابان کامل که در خیابان امام خمینی در دست انجام است؛ از احداث مسیر دوچرخه سواری و طراحی تابلوهای قدم شمار برای نصب در ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی خبر داد.

به گزارش ایلنا، نصراله آبادیان در تشریح برنامه‌های اجرایی تهران ۱۴۰۰ که اجرای آن در مرکز پایتخت آغاز شده است؛ گفت: باز آفرینی منظر فرهنگی – تاریخی خیابان امام خمینی (ره) با رویکرد ارتقای حضورپذیری و تعاملات اجتماعی در طرح اجرای خیابان کامل آغاز شده است. 

آبادیان افزود: از آن جا که خیابان امام خمینی (ره) یکی از خیابان‌های دارای پیشینه فرهنگی، تاریخی و ارزشمند تهران است و عناصر شاخص این خیابان و موقعیت و عملکرد آن نقش پررنگی در منظر فرهنگی و شهری دارد؛ به عنوان محل اجرای طرح خیابان کامل انتخاب شد تا ضمن باز آفرینی، اهداف ارتقای شرایط کیفی زندگی محقق شود و در نتیجه این تغییرات مثبت و پایدار به بهبودی شرایط فیزیکی، اجتماعی، اقتصادی و محیطی شهر دست یابیم. 

شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که طرح‌های موضعی و موضوعی برای اجرای خیابان کامل برنامه ریزی و اجرا شده است؛ ادامه داد: از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک احداث مسیر دوچرخه حدفاصل میدان حر تا خیابان ولی عصر (عج) به طول ۸۵۰ متر و عرض ۵/۱ متر انجام شده است. همچنین خط کشی تقاطع چراغ دار خیابان ولی عصر (عج) - خیابان امام خمینی (ره) و همچنین طراحی تابلوهای قدم شمار برای هدایت و مدیریت تردد عابران پیاده از ایستگاههای حمل و نقل عمومی به مراکز جاذب سفر در خیابان امام خمینی (ره) از دیگر اقدامات انجام شده در این خیابان است. 

او همچنین بیان کرد: از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست نیز برنامه ریزی برای اجرای خیابان کامل در محور امام خمینی (ره) تدوین و به مرحله اجرا در آمده است که از جمله آن می‌توان به تهیه طرح منظر شهری خیابان امام خمینی با رویکرد افزایش تعاملات اجتماعی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب تهران، نظارت بر مزاحمت‌های شغلی، رسیدگی به فضای سبز خیابان و برنامه آتی اصلاح آبرسانی اشاره کرد. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، آبادیان در خصوص اجرای طرح قدم که در خیابان امام خمینی (ره) انجام شده است؛ توضیح داد: به منظور آگاهی رساندن به شهروندان برای دسترسی به اماکن عمومی، اجرای «طرح قدم» با نصب تابلوهای تعیین فاصله و تعداد قدم و زمان طی مسیر در ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی انجام شد. این تابلوها مهم‌ترین اماکن عمومی از جمله مراکز درمانی، آموزشی، اماکن تاریخی، جاذبه‌های گردشگری، مراکز فرهنگی، خدماتی و… را با تعیین زمان فاصله پیاده روی و یا خودرویی به متر و تعداد قدم و زمان طی مسیر را نمایش می‌دهند.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۱/۲۵  |  ساعت انتشار: ۱۳:۵۷  |  کد خبر: ۱۰۰۰۸۵۰۵  |  منبع: خبرگزاری ایلنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی