خواستار برخورد قاطع با مدیر هتاک به خبرنگار در خراسان رضوی هستیم

مشهد - خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی طی بیانیه‌ای خواستار برخورد قاطع و عاجل با مدیر هتاک به خبرنگار مطالبه‌گر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی طی بیانیه‌ای خواستار برخورد قاطع و عاجل با مدیر هتاک به خبرنگار مطالبه‌گر شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است؛

پس از وقوع ماجرای برخورد با خبرنگار شناخته شده یکی از مطبوعات کثیرالانتشار، از همان ساعات اولیه این رویداد ناگوار، ماجرا را از مراجع مختلف مرتبط فرادستی پیگیری کردیم که خوشبختانه منجر به دستور قاطعانه نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و پیگیری استاندار برای پیگیری این موضوع شد.

همچنین از طریق نهادهای نظارتی هم تا انتها و برخورد با فرد متعرض، پیگیر ماجرا بوده و اجازه نمی‌دهیم حقی از نمایندگان افکار عمومی ضایع شود و دیگر بار این گونه با آنان برخورد شود؛ مباد.

این برخورد تند و زننده درحالی انجام گرفته که بیش از یکسال است رسانه‌ها با وجود مشکلات عدیده صنفی همچنان در خط مقدم مقابله با کرونا استوار ایستاده‌اند و در آستانه انتخابات امسال نیز بیش از همیشه نیازمند همدلی میان مسئولان و آحاد جامعه و تلاش در راستای ارتقای سطح سرمایه اجتماعی مردم هستیم و برکناری مدیر هتاک و عذرخواهی از جامعه رسانه‌ای حداقل انتظار از متولیان امر در روز نخست انعکاس این خبر بود که متأسفانه علیرغم پیگیری‌ها همچنان محقق نشده است.

این تعرض و برخورد غیرمتعارف با خبرنگار به عنوان نماینده افکار عمومی به جای پاسخگویی و تمکین به مطالبه شفافیت باعث شد تا توجه رسانه‌ها به مسائلی که در سازمان صمت استان وجود دارد بیش از پیش جلب شود و افکار عمومی نسبت به این مسائل حساس‌تر شود.

مواردی مانند شائبه استفاده شخصی از خودروی بیت‌المال در صمت، ابطال بخشی از پرونده میلیاردی قاچاق برنج، صدور احکام سازمانی غیرمرتبط برای افزایش حقوق نورچشمی‌ها در این سازمان، مخفی کردن پرونده گران‌فروش بزرگ برنج، فروش برنج تقلبی، تقلیل پرونده یک‌هزار تن گرانفروشی مرغ و برخی موارد دیگر از جمله موارد پیگیری شده در گزارش‌های تحقیقی این خبرنگار بوده است.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۱/۲۵  |  ساعت انتشار: ۱۴:۴۵  |  کد خبر: ۱۰۰۰۸۷۸۳  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها