تاکید استاندار خراسان جنوبی بر تسریع در احداث موزه استکبار ستیزی

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای ساخت موزه بین‌المللی استکبارستیزی طبس از سوی دولت تخصیص یافته است، گفت: آغاز عملیات اجرایی این موزه تسریع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی انتشار گزارش خبرگزاری مهر با عنوان پروژه بین المللی درجا می زند / کمبود اعتبار برای ساماندهی موزه پیش از ظهر امروز جلسه بررسی مسائل و مشکلات پیش روی پروژه موزه استکبار ستیزی طبس و برنامه ریزی برای گرامیداشت سالروز حادثه ۵ اردیبهشت به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.

حمید ملانوری در این جلسه اظهار کرد: واقعه صحرای طبس یکی از بزرگترین امدادهای غیبی و الهی به ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: نسل‌های آینده را باید در جریان وقایعی چون انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حادثه صحرای طبس قرار دهیم و از آنجایی که حادثه طبس در محدوده جغرافیایی ما رخ داده است در این زمینه مسئولیت مضاعف داریم.

ملانوری با تأکید بر اینکه باید حادثه طبس را به عنوان یک میراث به نسل‌های بعدی منتقل کنیم، ادامه‌داد: تبیین حادثه طبس مانند یک سلاح در امنیت کشور تأثیرگذار و بازدارنده است.

وی گفت: با توجه به اینکه ما در ماه مبارک رمضان هستیم و از طرف دیگر محدودیت‌های کرونایی را در پیش داریم ادارات فرهنگی چون اوقاف و فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی باید با کمک رسانه‌ها و از طریق فضای مجازی این واقعه را تبیین کنند.

استاندار خراسان‌جنوبی اظهارکرد: جشنواره شعر رستاخیز شن‌ها قابلیت این را دارد که به صورت ملی مطرح شود و ما باید حادثه طبس را در اندازه یک واقعه بین‌المللی ببینیم.

ملانوری بیان‌کرد: مراسم روز پنج اردیبهشت و سالروز حادثه طبس را می‌توانیم به مرکزیت بیرجند در حسنیه جماران با رعایت فاصله اجتماعی و بر اساس رنگ بندی شهر برگزار کنیم ولی در محل حادثه نیز برنامه‌ای محدودی مانند خاطره گویی و شعر خوانی یک شاعر انقلابی را داشته و به صورت زنده پخش شود.

وی یادآور شد: تابلوهای راهنمای موزه طبس در مسیر باید در دو طرف جاده نصب شود تا مسافران و رهگذاران از وجود چنین مکانی مطلع شوند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه اعتبار لازم برای ساخت «موزه بین‌المللی استکبارستیزی صحرای طبس» از سوی دولت تخصیص یافته است دست‌اندرکاران هرچه سریع‌تر نسبت به آغاز عملیات اجرایی پروژه اقدام کنند.

آغاز عملیات اجرایی موزه استکبارستیزی سوم خرداد ماه

رئیس موزه بین‌المللی استکبار ستیزی طبس هم در این جلسه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سال ۸۸ دستور ساخت موزه را در صحرای طبس را داده‌اند، گفت: اعتبار این پروژه در سال گذشته ۵ میلیارد تومان بوده که در بودجه ۱۴۰۰ این رقم ۱۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

محمد جهانبخش اظهار امیدواری کرد: عملیات اجرایی پروژه مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) و موزه صحرای طبس در سوم خردادماه امسال آغاز شود.

وی خواستار نصب تابلویی ها در جاده برای معرفی محل واقعه شکست آمریکا در صحرای طبس شد و افزود: سال قبل مقرر شد شرکت برق در سال ۱۴۰۰ شبکه برق موزه طبس را از راه آهن شرق تحویل بگیرد.

ناصر نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: قبل از شیوع کرونا جشنواره شعر رستاخیز شن‌ها را به صورت حضوری برگزار می‌کردیم و سال گذشته و امسال نیز این جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره را می‌توانیم به صورت ملی نیز برگزار کنیم، اظهار کرد: عکس‌های بسیار با کیفیتی نیز از از این حادثه موجود است که قابلیت تبدیل شدن به یک کتاب را دارد.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۱/۲۵  |  ساعت انتشار: ۱۵:۵۷  |  کد خبر: ۱۰۰۰۹۰۴۸  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها