افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در خراسان رضوی/ چهار برنامه تشویقی برای مشترکان صنعتی

به گزارش برق نیوز، محسن ذبیحی ضمن قدردانی از مشترکان به منظور همکاری در اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف برق طی سال گذشته، نسبت به افرایش گرمای هوا و تداوم آن در روز‌های آینده و لزوم صرفه جویی در این زمینه هشدار داد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های مناسب در شبکه‌های برق استان در صورت همکاری مشترکان، مشکلی در تأمین برق به وجود نمی‌آید و البته توقع صرفه جویی حداقل ۱۰ درصدی مشترکان به منظور کمک به شبکه سراسری و تامین برق مطمئن و پایدار برای مشترکان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی ۲۴ درجه، عدم استفاده از وسایل برقی پر مصرف در ساعات اوج بار مصرف یعنی از ساعات ۱۲ تا ۱۷ روز و ۱۹ تا ۲۳ شب، استفاده از نور طبیعی روز و عدم استفاده از لامپ‌های پرمصرف برای تأمین روشنایی را موثرترین راهکار برای کاهش هزینه برق مصرفی و رعایت الگوی مصرف دانست.

ذبیحی همچنین با اشاره به طرح‌های تشویقی برای جلب همکاری با صنعت برق در زمان اوج مصرف افزود: به منظور مدیریت بار شبکه سراسری در بازه زمانی ۱۰ خردادماه تا ۱۵ شهریورماه هر سال، از برنامه‌های تشویق محور برای جلب همکاری مشترکان داوطلب استفاده می‌شود، از این رو مشترکان صنعتی، کشاورزی، اداری، تجاری، ایستگاه‌های گاز طبیعی و مشترکان خانگی می‌توانند از مزایای این طرح‌ها استفاده کنند.

وی ادامه داد:مشترکان صنعتی با مشارکت در چهار برنامه تشویقی این شرکت شامل «جابه جایی تعطیلات هفتگی از روز جمعه به یکی از روز‌های کاری هفته»، «کاهش بار برنامه ریزی شده در ساعات اوج بار»، «کاهش یا قطع بار برنامه ریزی شده ۲۴ ساعته (انجام تعمیرات یا تعطیلات سالانه)» و «تعیین ساعت کار برنامه ریزی شده» می‌توانند از مزایای مشارکت در این طرح‌ها بهره گیرند. همچنین مشترکان دارای مولد اضطراری نیز می‌توانند با استفاده از مولد خود از ساعت هشت تا ۲۳  هر روز، از مزایای طرح تشویقی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی بهره‌مند شوند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: مشترکان با قدرت قراردادی ۲۰۰ کیلووات و بیشتر نیز می‌توانند در طرح ذخیره عملیاتی همکاری لازم را داشته باشند.

ذبیحی افزود: نحوه همکاری مشترکان کشاورزی در طرح‌های تشویقی شرکت برق خراسان رضوی نیز می‌تواند به صورت قطع ۲۴ ساعته یا قطع در ساعات اوج بار باشد و مشترکان تجاری و اداری هم با کاهش بار خود در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۵ (حداقل همکاری به میزان پنج روز کاری متوالی) می‌توانند در طرح‌های پاسخگویی بار مشارکت کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: صنعت برق به عنوان یکی از صنایع زیربنایی تمام تلاش خود را در جهت پشتیبانی و رفع موانع تولید به کار خواهد بست و این شرکت همکاری لازم برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ را در چارچوب موازین قانونی خواهد داشت.

ذبیحی تامین برق مطمئن و پایدار،  تسریع در پاسخگویی به متقاضیان بخش صنعتی و تولیدی و اجرای به موقع طرح‌ها را از موثرترین و مهم‌ترین عوامل اثرگذار در تقویت بخش تولید دانست و افزود: این شرکت تمام تلاش خود را در جهت استفاده از ظرفیت‌ها به منظور حمایت از تولید مصروف خواهد داشت.

وی همکاری مشترکان در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، تجاری،  اداری و خانگی در برنامه‌های مدیریت مصرف برق سال ۹۹ را بسیار ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد با تداوم این همکاری دوره اوج مصرف تابستان ۱۴۰۰ بدون مشکل جدی سپری شود.

تعداد مشترکان برق شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی به جز حوزه شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد، یک میلیون و ۲۷۰ هزار مشترک و طول شبکه‌های فشار متوسط و فشار ضعیف این شرکت ۴۲ هزار کیلومتر است.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۱/۲۵  |  ساعت انتشار: ۱۷:۳۴  |  کد خبر: ۱۰۰۰۹۲۴۷  |  منبع: پایگاه خبری تحلیلی صنعت برق (برق نیوز)  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی