برگزاری مانور آموزشی موتور سوار خوب دربلوار میرداماد

برگزاری مانور آموزشی موتور سوار خوب دربلوار میرداماد خبرگزاری آریا- شهردار منطقه 3تهران ،  از اجرای مانور «موتور سوار خوب» در محدوده بلوار میرداماد با هدف ارتقای فرهنگ استفاده صحیح از موتورسیکلت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا، احمد تواهن در این باره گفت: این مانور به منظور ‌افزایش آگاهی و کاهش آسیبهای‌ناشی‌ از رفتار های نابهنجار و خلاف قانون برخی‌ از موتورسوران ‌و تبیین نقش موثر آنها در حفظ انضباط ‌ترافیکی شهر برگزار می شود.
وی افزود: با توجه به ضرورت استمرار آموزش به منظور تبدیل رفتار افراد به فرهنگ اجتماعی ، این مانور  برای دومین‌ بار به همت معاونت  فرهنگی و اجتماعی منطقه اجرا خواهد شد.
شهردار منطقه 3 تصریح کرد: مانور" موتور سوار خوب" که رویکردی آموزشی و ترویجی دارد، به پنج محور عمده عملیاتی از جمله: عدم حضور موتورسواران در خط ویژه، تونل های شهری، مسیرهای عبور ممنوع ، پیاده رو، احترام به حقوق عابران پیاده، ترغیب به استفاده از کلاه ایمنی، تغییر رفتار موتورسواران از طریق هوشیارسازی و آگاه سازی خانواده آنها و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی  همچون سرعت ایمن، عدم حمل بار و…می پردازد.
وی خاطر نشان کرد: در این مانور، پیام های آموزشی توسط مردان نقره ای و یا نمایندگانی  از منطقه به  موتور سواران نمایش داده و از راکبان  قانونمند این وسیله نقلیه  پر کاربرد با اهدای شاخه گل و هدیه تقدیر می شود.
 تواهن اظهار کرد: همچنین با هماهنگی و حضور فعال و همیشه در صحنه عوامل پلیس راهور، برای موتورسوارانی که به هر نحوی قوانین راهنمایی و رانندگی را به درستی رعایت نمی کنند، آگاه سازی و راهنمایی های لازم به صورت چهره به چهره انجام می پذیرد.
 شهردار منطقه 3 با مردود شمردن جلوه ناشایست  بی‌نظمی‌ و قانون شکنی‌های برخی موتورسواران، بر رویکرد ایجابی و آموزش خانواده و افراد پیرامون راکبان تاکید کرد و گفت: توفیق در اصلاح  رفتار ترافیکی  موتور سواران در کلان شهر تهران به منصه ظهور گذاشتن بخشی از فرهنگ غنی ایرانی است.
وی خاطرنشان کرد: مانور آموزشی "موتورسوار خوب" به دلیل تردد قابل توجه موتور سواران در ابتدای بلوار میرداماد و در روز یکشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400 از ساعت 10 تا 11 صبح  اجرائی خواهد شد. `

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۱۸  |  ساعت انتشار: ۲۲:۳۵  |  کد خبر: ۱۰۱۰۹۳۵۷  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی