ترکیه: مسئله اس ۴۰۰ را می‌توان با مذاکره حل کرد

ترکیه: مسئله اس 400 را می‌توان با مذاکره حل کرد خبرگزاری آریا- سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه می‌گوید: اختلافات ترکیه و آمریکا درباره خرید سامانه‌های دفاع هوایی اس 400 از روسیه را می‌توان از طریق مذاکره حل کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه می‌گوید: اختلافات ترکیه و آمریکا درباره خرید سامانه‌های دفاع هوایی اس 400 از روسیه را می‌توان از طریق مذاکره حل کرد.
ابراهیم کالین در گفتگو با روزنامه حریت چاپ ترکیه، گفت: احتمال بررسی این مسئله در دیدار روسای جمهوری آمریکا و ترکیه در حاشیه اجلاس سران پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: جو بایدن و رجب طیب اردوغان در حاشیه اجلاس سران ناتو در بلژیک دیدار دوجانبه خواهند داشت.
کالین گفت: انتظار داریم دولت آمریکا درخصوص شبکه فتح الله گولن و حزب اتحاد دموکراتیک کرد‌ها (پ‌ ی د) گام‌های ملموسی در جهت خواسته‌های ترکیه بردارد.
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، حملات اخیر اسرائیل را آخرین مرحله طرح اسرائیل برای از میان بردن هویت تاریخی، دینی و فرهنگی سرزمین فلسطین دانست و گفت: باید فشار‌ها بر اسرائیل به صورت مداوم و برنامه ریزی شده افزایش یابد.
کالین گفت: این روند را در جهان اسلام، کشور‌های عربی، اتحادیه اروپا و در گفتگو‌ها با آمریکا و دیگر کشور‌ها از نزدیک دنبال می‌کنیم.
وی ادعا‌ها در این باره که پس از گفتگو‌های اخیر میان ترکیه و مصر، مقامات ترکیه گفتگو با حکومت سوریه را نیز آغاز خواهند کرد، رد کرد.
سخنگوی اردوغان تاکید کرد: موضوع گفتگو با حکومت بشار اسد به هیچ وجه مطرح نیست، اما سازمان‌های اطلاعاتی بعضا می‌توانند با یکدیگر گفتگو کنند.
کالین درباره حضور نظامی ترکیه در لیبی نیز گفت: ترکیه براساس موافقتنامه‌ای که سال 2019 میلادی با دولت لیبی امضاء کرد، نیرو‌های نظامی به این کشور اعزام کرده است.
وی تاکید کرد: ترکیه به حمایت سیاسی، نظامی و اقتصادی از لیبی ادامه خواهد داد.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۲۲  |  ساعت انتشار: ۲۱:۳۶  |  کد خبر: ۱۰۱۳۱۰۲۳  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل