تاکید ظریف بر اهمیت انتخابات سوریه

تاکید ظریف بر اهمیت انتخابات سوریه خبرگزاری آریا- وزیر امورخارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد، مردم سوریه حضوری گسترده‌ای در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری آریا، وزیر امور خارجه کشورمان گفت: انتخابات ریاست جمهوری که قرار است به زودی در سوریه برگزار شود، برای صلح، ثبات، امنیت و پیشرفت در این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد.
محمد جواد ظریف در دیدار با فیصل مقداد همتای سوری خود افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد که به عنوان ناظر این انتخابات حضور داشته باشد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد، مردم سوریه حضوری گسترده در این انتخابات داشته باشند تا آینده خودشان و همچنین نظم و امنیت سوریه را تضمین کنند.
طبق اعلام دیوان عالی قانون اساسی سوریه، انتخابات ریاست جمهوری این کشور، در پنجم خرداد آینده برگزار خواهد شد.
غربی‌ها هم این انتخابات را غیرقانونی قلمداد می‌کنند و مدعی هستند که دیدگاه قطعنامه‌های سازمان الملل متحد برای پایان بحران سوریه را برآورده نمی‌سازد.
برپایه این گزارش، وزیر امور خارجه کشورمان با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین در قدس شریف و غزه گفت، مسئله شکسته شدن هیمنه رژیم صهیونیستی در کشتار و جنایات این رژیم مورد بررسی قراردادیم.
محمد جواد ظریف در ادامه بر اهمیت حمایت همه جانبه جامعه بین المللی از مردم فلسطین تاکید کرد.
ظریف در پایان اظهاراتش خبرنگاران خبرداد، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران امروز در شهر حلب در شمال سوریه گشایش خواهد یافت تا زمینه ساز گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان ایران و سوریه باشد.
وزیر امور خارجه کشورمان که صبح امروز برای سفری یک روزه وارد دمشق شد، با بشار اسد رئیس جمهور و فیصل مقداد وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.
ظریف می‌گوید، در این دیدار درباره موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و جهان رایزنی کردیم.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۲۲  |  ساعت انتشار: ۲۱:۳۶  |  کد خبر: ۱۰۱۳۱۰۲۶  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل