هنرمندان خراسان رضوی، صاحب ۹ هزار کارت صنعتگری شدند

معاون صنایع دستی اداره کل گردشگری خراسان رضوی گفت: این مجوز‌ها بیانگر نوع، ظرفیت تولید و سرمایه‌گذاری انجام شده برای هر یک از رشته‌های صنایع دستی خراسان رضوی در مکان معین است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد مطیع معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی عنوان کرد: حدود ۹ هزار هنرمند صنایع دستی درخراسان رضوی کارت صنعتگری  دریافت کرده‌اند و علاوه بر آن ۲ هزار و ۳۲۵ هنرمند دیگر در این استان زیرپوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی و روستاییان و کشاورزان هستند.

 محمد مطیع افزود: پروانه تولید انفرادی صنایع دستی در خراسان رضوی برای متقاضیانی که دارای تخصص، تجربه و آشنایی با فرآیند تولید و توانایی ساخت محصول در یکی از رشته‌های صنایع دستی هستند، صادر می‌شود.

 وی افزود: این مجوز‌ها بیانگر نوع، ظرفیت تولید و سرمایه‌گذاری انجام شده برای هر یک از رشته‌های صنایع دستی خراسان رضوی در مکان معین است.

 مطیع گفت: متقاضیان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و کسب مهارت‌های اولیه تحت نظر این اداره، موفق به دریافت این مجوز‌ها می‌شوند.

معاون صنایع دستی اداره کل گردشگری خراسان رضوی  همچنین به مزایای مجوز‌های صادر شده اشاره کرد و افزود: هنرمندان دارای پروانه‌های تولید انفرادی و کارگاهی می‌توانند از مزایایی از قبیل شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها، دریافت تسهیلات، شرکت در دوره‌های آموزشی و مهارتی و دیگر موارد مشابه بهره‌مند شوند.

 مطیع در خاتمه اظهار کرد : در صنایع‌ دستی در خراسان رضوی ۸۰  رشته وجود دارد که در میان آن‌ها هنرمندان این صنایع آثاری دارند که تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، سنگ هرکاره، قلمزنی، ابریشم‌بافی، فرت‌بافی، نواربافی، چرم، زیورآلات سنتی، نقاشی روی چرم، نگارگری، چاپ باتیک و گلیم بافی به عنوان صنایع‌دستی بومی این خطه شناخته شده‌اند.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۱۸  |  ساعت انتشار: ۱۱:۴  |  کد خبر: ۱۰۲۱۷۵۷۰  |  منبع: خبرگزاری موج  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی