آمادگی مقاومت برای مقابله با راهپیمایی پرچم‌ صهیونیست ها

آمادگی مقاومت برای مقابله با راهپیمایی پرچم‌ صهیونیست ها خبرگزاری آریا- مقاومت فلسطین همه تدابیر لازم را برای مقابله با اقدامات صهیونیست‌ها در خصوص برگزاری راهپیمایی پرچم‌ها اتخاذ کرده است.
به گزارش خبرگزاری آریا، روزنامه الاخبار لبنان با اشاره به اقدامات مقاومت فلسطین برای مقابله با راهپیمایی پرچم‌ها که شهرک نشینان صهیونیست افراطی قصد دارند امروز در قدس اشغالی برگزار کنند نوشت: آمادگی‌ها برای مقابله با راهپیمایی پرچم‌ها همچنان ادامه دارد و گروه‌های فلسطینی هم مردم را به برگزاری راهپیمایی متقابل دعوت کردند و در همین حال در خصوص درگیری‌های جدیدی که ممکن است به سبب این اقدام اسرائیل آغاز شود هشدار دادند. ساعاتی پس از آن که دولت جدید رژیم اشغالگر به دنبال رایزنی با مقامات وزارت داخلی و بازرس کل پلیس، از برگزاری راهپیمایی طبق برنامه از پیش تعیین شده خبر داد و مقامات اسرائیل نیرو‌های پلیس در قدس را تا دو هزار و 500 نفر افزایش دادند، گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام کردند همچنان به تلاش برای تثبیت معادله خود در خصوص شهر قدس ادامه خواهند داد.
همزمان با تدابیر امنیتی مقاومت و افزایش سطح آمادگی و نیز آماده باش نیرو‌های امنیتی در نوار غزه به منظور آمادگی برای هرگونه تجاوز جدید به نوار غزه یا حمله پیشدستانه رژیم اشغالگر به غزه قبل از برگزاری راهپیمایی، جنبش حماس خواستار برگزاری ده‌ها راهپیمایی مردمی در نوار غزه و کرانه باختری اشغالی برای اعلام مخالفت با اقدامات رژیم اشغالگر در قدس شد. در همین چارچوب گردان‌های ابوعلی مصطفی شاخه نظامی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در توئیتی که ابوجمال سخنگوی آن منتشر کرد هشدار داد ”برگزاری راهپیمایی تحریک آمیز پرچم‌ها بازی با آتش و تجاوزی خطرناک است که نمی‌توان در برابر آن سکوت کرد. “ جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز خواستار بسیج عمومی و حرکت به سمت مسجدالاقصی برای مقابله با هرگونه اقدام علیه مقدسات شد. اداره قدس در جنبش حماس نیز به نوبه خود از مقاومت فلسطین خواست برای مقابله با این راهپیمایی و جلوگیری از نزدیک شدن آن به مسجدالاقصی زمام امور را در دست بگیرد و علاوه بر این از مدافعان مسجدالاقصی در قدس و فلسطینیان مناطق 48 نیز خواست به صحن‌های مسجدالاقصی بروند و علیه اشغالگران قیام و به هر وسیله ممکن، در مقابل آن‌ها مقاومت کنند. جبهه دموکراتیک نیز تاکید کرد ملت فلسطین امروز شاخ شهرک نشینان را در قدس خواهد شکست و هر کس آتشی را شعله ور کند خود باید آن را خاموش کند.
یکی از منابع در اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت در گفتگو با الاخبار اعلام کرد گروه‌های فلسطینی اوضاع قدس را پیگیری می‌کنند و پیوسته در حال ارزیابی اوضاع هستند. این منبع افزود مقاومت در مقابله با هر اقدام اشغالگران برای از بین بردن معادله ترسیم شده در جریان نبرد شمشیر قدس کوتاهی نمی‌کند. وی افزود سناریو‌های مختلفی روی میز فرماندهی مقاومت است که تکرار سناریوی یازدهم مه گذشته از جمله آن‌ها به شمار می‌رود. وی افزود تصمیمات بر اساس اطلاعات و ارزیابی‌هایی که از قدس دریافت می‌شود اتخاذ خواهد شد.
بر اساس اطلاعاتی که الاخبار از منابع فلسطینی به دست آورده است گروه‌های مقاومت طی روز‌های گذشته برای تشدید اقدامات متقابل علیه ادامه تشدید محاصره نوار غزه از طریق بستن گذرگاه‌ها جهت از بین بردن معادله‌ای که مقاومت در خصوص قدس اعمال کرده است، دست پیدا کرده اند. منابع هشدار دادند تا زمانی که رژیم اشغالگر به این سیاست ادامه می‌دهد اوضاع روز‌های آینده ملتهب خواهد بود و در صورتی که دولت جدید رژیم اشغالگر به فشار‌های میانجی‌ها و خواسته‌های مقاومت درباره قدس و غزه پاسخ مثبت ندهد، هفته‌های آینده نیز نقش مهم و تعیین کننده‌ای خواهد داشت.
در همین حال مقامات مصری از مقاومت فلسطین خواستند آرامش را حفظ کنند و قول دادند هفته آینده با دولت جدید رژیم اشغالگر تماس‌ها و گفتگو‌هایی داشته باشند بخصوص که به نظر می‌رسد دولت جدید در ابتدای کار خود مایل به ادامه آ‌رامش است.
بر اساس اطلاعات رسیده به الاخبار از منابع فلسطینی، مقامات مصری به حماس اعلام کردند با توجه به تعهد نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل به تلاش برای آزادی نظامیان اسیر در نوار غزه، در صدد آغاز دور جدید از مذاکرات درباره تبادل اسرا هستند.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲۵  |  ساعت انتشار: ۱۷:۲۴  |  کد خبر: ۱۰۲۴۴۳۹۷  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل