سفیر ایران در عراق: مردم عراق خواستار حمایت از ایران هستند

سفیر ایران در عراق: مردم عراق خواستار حمایت از ایران هستند خبرگزاری آریا- ایرج مسجدی سفیر کشورمان در عراق گفت: با آنکه عراقی‌ها نمی‌توانند در انتخابات ما شرکت کنند، اما خواستار حمایت از جمهوری اسلامی هستند، آنان جمهوری اسلامی را از خودشان می‌دانند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از تلویزیون العالم، ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق استقبال ایرانیان مقیم عراق از انتخابات ریاست جمهوری در مقر سفارت جمهوری اسلامی در بغداد را قابل توجه خواند و ابراز امیدواری کرد این انتخابات، انتخاباتی موفق باشد.
ایرج مسجدی گفت واقعیت این است که مردم ایران و عراق، ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، ما دارای فرهنگ، مذهب و مناسبات مشترکیم و دو کشور داری مرز‌های طولانی مشترکند، امروز روابط ما بسیار گرم و صمیمی است، پیاده روی اربعین نمونه خوبی برای بیان این روابط است، میلیون‌ها زائر ایرانی به عراق می‌آیند و عراقی‌ها از آنان استقبال می‌کنند، از نظر ما عراق سرزمین مقدسی است، اینجا محل استقرار بارگاه‌های ملکوتی سید الشهداء، امیرالمومنین و ائمه معصومین است، دو ملت، یکی هستند حتی برخی از عراقی می‌گویند‌ای کاش می‌توانستیم در این انتخابات شرکت کنیم.
با آنکه عراقی‌ها نمی‌توانند در انتخابات ما شرکت کنند، اما خواستار حمایت از جمهوری اسلامی هستند، آنان جمهوری اسلامی را از خودشان می‌دانند، جمهوری اسلامی، رهبر انقلاب و دولت ما را دوست دارند، اینجا محل آمیخته شدن خود شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس است، اتفاقی که محبت میان دو ملت را افزایش داده است.
وی درباره توطئه دشمنان ایران برای ایجاد اختلاف میان ایران و عراق گفت، امروز روابط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ما با عراق روند رو به رشدی دارد، البته مشکلی، چون کرونا شرایط ویژه‌ای را ایجاد کرد، اما به خواست خدا این مشکل از بین خواهد رفت.
ایرج مسجدی در ادامه افزود، آمریکا و دیگران هرچه تلاش کنند، نمی‌توانند در تفرقه افکنی میان دو ملت و دو کشور موفق باشند. به شما وعده می‌دهم که محبت میان دو ملت روز به روز بیشتر خواهد شد.
سفیر ایران ادامه داد، ما عراق قوی و متحد می‌خواهیم، از اینکه دولت عراق بخواهد در معادلات منطقه‌ای نقش داشته باشد جمهوری اسلامی ایران از آن استقبال می‌کند، ما شاهد تلاش این کشور برای نزدیک کردن دیدگاه‌های منطقه‌ای به هم هستیم.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲۸  |  ساعت انتشار: ۱۷:۱۸  |  کد خبر: ۱۰۲۵۴۴۸۲  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل