محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها از سوی نهاد‌های آمریکایی

محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها از سوی نهاد‌های آمریکایی خبرگزاری آریا- 15 گروه مردم نهاد و اتحادیه آمریکایی امروز (جمعه) با صدور بیانیه‌ای، جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را محکوم کردند.
به گزارش خبرگزاری آریا، وبگاه عربی 21 در گزارشی نوشت، 15 گروه و جمعیت آمریکایی در بیانیه مشترکی، رژیم صهیونیستی را به دلیل اقدامات ضد فلسطینی این رژیم، نژادپرست خوانده و خواستار قطع کمک‌های دولتی آمریکا به این رژیم شدند.
در این بیانیه که اتحادیه معلمان و مدرسان دانشگاه‌ها و اتحادیه‌های کارگری پای آن را امضاء کرده‌اند، آمده است: «پاکسازی نژادی که نیرو‌های اشغالگر اسرائیلی در محله شیخ جراح و سلوان به آن دست می‌زنند یا تجاوزات روزانه‌ای که به مسجدالاقصی می‌شود و حمله اخیر به منطقه غزه باید محکوم شود.»
طبق این بیانیه، مردم فلسطین در 73 سال گذشته و از سال 1948 در معرض پاکسازی نژادی از سوی «استعمار صهیونیسم» قرار گرفته‌اند و در این مدت 730 هزار فلسطینی مجبور به ترک شهر و روستای خود شده‌اند.
امضاء کنندگان این بیانیه در ادامه اعلام کردند که دلیل این گونه اقدامات رژیم صهیونیستی، حمایت مالی آمریکا به میزان 3.4 میلیارد دلار به طور سالانه و حمایت سیاسی همه دولت‌های آمریکا از اشغالگری این رژیم است.
سندیکای کارگران ایالت «ورمونت» نیز با 30 هزار عضو به اجماع زیر این بیانیه را امضاء کرده است. این بیانیه از تمامی اتحادیه‌های آمریکایی و جهانی خواسته تا ضمن اعلام همبستگی با مردم فلسطین، از سرمایه‌گذاری در رژیم صهیونیستی ممانعت کرده و این رژیم را تحریم کنند.
در این راستا، اتحادیه معلمان شهر «سیاتل» در ایالت واشنگتن نیز به طور جداگانه‌ای با صدور بیانیه‌ای، رژیم صهیونیستی را نژادپرست و استعمارگر توصیف کرد و گفت: «اسرائیل از زمان تشکیلش مانع بازگشت پناهندگان فلسطینی شده و در این میان 147 میلیارد دلار نیز از آمریکا حمایت مالی دریافت کرده است.»
طبق این بیانیه، رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه بیش از 200 فلسطینی از جمله 60 کودک را به شهادت رسانده و بیش از 1300 تن دیگر زخمی و 40 هزار نفر دیگر آواره شده‌اند.
خبرگزاری فلسطینی وفا نیز نوشت که اتحادیه معلمان در سانفرانسیسکو نیز در اعلام همبستگی با مردم فلسطین، از تحریم کالا‌های اسرائیلی خبر داده‌اند.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲۸  |  ساعت انتشار: ۱۷:۱۸  |  کد خبر: ۱۰۲۵۴۴۸۵  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل