کمبودی در توزیع آرد نداریم/ بداخلاقی صنفی عامل ایجاد صف‌های طولانی است

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: متاسفانه اکنون شاهد نوعی بداخلاقی صنفی در این بخش هستیم و به همین دلیل اجرای طرح برکت ۲ با هدف نظارت بیشتر و برخورد با واحدهای نانوایی متخلف در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حمیدرضا نوری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: بداخلاقی صنفی عامل ایجاد مشکلات کنونی در عرضه نان و تشکیل صف‌های طولانی در برابر نانوایی‌های استان است.

حمیدرضا نوری در ادامه افزود: هیچگونه کمبودی در توزیع آرد در استان نداریم و از دیماه سال گذشته تا کنون در سه مرحله، سهمیه آرد نانوایی‌های استان افزایش یافته است که در این راستا مجموعا ۲ هزار و ۲۱۰ تن افزایش سهمیه داشته‌ایم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: در مرحله آخر نیز پیشنهاد افزایش ۵۰۰ تن آرد به سهم نانوایی‌های فعال در مسیرهای اصلی، مشروط به افزایش ساعات پخت داده شده است ولی متاسفانه شاهد ارائه اطلاعات اشتباه از سوی نانوایان به مردم، مبنی بر کمبود آرد و کاهش سهمیه نانوایی‌ها هستیم در حالی که این امر واقعیت ندارد.

نوری تصریح کرد: متاسفانه اکنون شاهد نوعی بداخلاقی صنفی در این بخش هستیم و به همین دلیل اجرای طرح برکت ۲ با هدف نظارت بیشتر و برخورد با واحدهای نانوایی که اقدام به مخفی‌سازی و یا فروش خارج از شبکه آرد سهمیه خود می کنند، در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی اظهار کرد: کلیه نانوایی‌های استان سهمیه معمول خود را دریافت می کنند و با توجه به افزایش سهمیه، دیگر دلیلی برای کمبود نان وجود ندارد مگر آنکه تخلفی در این رابطه نسبت به فروش خارج از شبکه آرد انجام دهند، بنابراین با کلیه واحدهای متخلف در این رابطه برخورد می‌شود.

وی تاکید کرد: بروز چنین شرایطی در حالی رقم می خورد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، بر خلاف گذشته، میزبان مسافران و زائران نیز نیستیم و بنابراین به هیچ وجه بروز کمبود در عرضه نان در بازار و واحدهای نانوایی پذیرفته شده نیس و ارائه سهمیه آرد به کلیه واحدهای نانوایی در قالب سامانه‌ای به همین منظور صورت می گیرد و کلیه آمارها و اعلامها در این رابطه بر مبنای آمار واقعی است.

مدیرکل غله خراسان رضوی اظهار کرد: در عین حال خواست نانوایان برای افزایش نرخ نان را خواسته بیراهی ندانست و افزود: هزینه‌های تولید از جمله تجهیزات، هزینه کارگر، بیمه، هزینه انرژی و غیره رشد فزاینده‌ای داشته و افزایش نرخ نان در چنین شرایطی منطقی است اما به هیچ وجه بداخلاقی صنفی در این رابطه پذیرفته نمی شود.

نوری در خاتمه متذکر شد: هم اکنون ۶ هزار و ۴۹۰ نانوایی در استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی مجوز فعالیت دارند که از این تعداد ۲ هزار و ۳۸۰ واحد در مشهد خدمات می دهند.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۴/۲۷  |  ساعت انتشار: ۱۵:۳۸  |  کد خبر: ۱۰۳۶۷۹۶۱  |  منبع: خبرگزاری موج  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی