اعلام شرایط میزبانی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا

در پی اعلام برگزاری مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به صورت متمرکز، کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط میزبانی را اعلام کرد.

بر اساس این اعلام که در نامه‌ای به فدراسیون‌ها ابلاغ شد، فدراسیون‌ها و تیم‌های هر کشور که به مرحله حذفی (یک هشتم)، راه پیدا کرده‌اند می‌توانند میزبانی مسابقات را با شرایط ذیل درخواست کنند:

۱) شرکت برای همه فدراسیون‌ها و تیم‌های شرکت کننده که به مرحله حذفی رسیده‌اند، آزاد است.

۲) هنگامی که میزبان انتخاب شد، فدراسیون مربوطه مسئول برگزاری مسابقات یک چهارم و نیمه نهایی خواهد بود؛ صرف نظر از این که آیا تیم زیر مجموعه آن فدراسیون به مرحله بعد صعود کرده باشد یا نه.

۳) مسابقات هر مرحله به صورت مرکزی و در یک مکان و ترجیحا در همان منطقه شرق یا غرب برگزار می‌شود. یک فدراسیون می‌تواند میزبانی هر ۲ منطقه را درخواست نماید.

۴) فدراسیون درخواست کننده میزبانی باید متعهد شود که ورود به آن کشور عاری از محدودیت یا با حداقل محدودیت‌ها رو به رو خواهد شد.

۵) شرایط پروازی از کشور‌های مهمان به محل برگزاری باید مناسب باشد.

۶) شرایط پزشکی به خصوص شرایط شیوع کووید ۱۹ در کشور میزبان مورد ملاحظه قرار خواهد گرفت.

۷) برای هر ۲ تیم، حداقل یک محل تمرین مورد نیاز است که باید از سوی میزبان در نظر گرفته شود.

۸) میزبان، مسئول فراهم‌آوری شرایط انجام تست کرونا در محل برگزاری برای همه اعضای کنفدراسیون و هیئت‌های مهمان در هنگام ورودشان است. ورود احتمالا ۴ روز قبل از بازی ها خواهد بود.

۹) حقوق تجاری برای کنفدراسیون محفوظ خواهد ماند و تمام موارد بازاریابی و حق پخش به انجام می‌رسد. همچنین ساعت شروع بازی‌ها باید با نظر کنفدراسیون باشد. حق بلیت فروشی، در صورت تایید بازی با تماشاگر برای فدراسیون میزبان محفوظ است. البته شرایط بلیت فروشی باید مورد تایید کنفدراسیون قرار بگیرد.

در نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا بر موارد زیر تاکید شده است:

هر تیم مسئولیت پرداخت هزینه‌های اقامت، غذا، آب و یخ و موارد مربوط به خود را بر عهده دارد. البته کنفدراسیون کمک هزینه اقامت را پرداخت خواهد کرد.

کمک هزینه کنفدراسیون برای اقامت ۷۵ هزار دلار و برای هر یک از موارد رفت و آمد به کشور میزبان و هزینه‌های پزشکی صد هزار دلار، جمعا ۲۷۵ هزار دلار خواهد بود.

هزینه استادیوم مسابقه، زمین تمرین، رفت و آمد محلی برای هیئت‌ها و اعضای برگزار کننده کنفدراسیون، اجرای شیوه نامه‌ها و مراحل امور پزشکی و تست‌های کووید ۱۹، اقامت هیئت کنفدراسیون و هزینه‌های جانبی از جمله غذا، دسر، سیم کارت و اتاق جلسات بر عهده میزبان خواهد بود.

در صورت تمایل به میزبانی، فرم مربوطه باید تکمیل و تا ۲۶ جولای مطابق با دوشنبه چهار مرداد ۱۴۰۰ به کنفدراسیون ارسال شود. درخواست‌ها تا دهم مرداد بررسی خواهد شد و روز یازدهم مرداد، زمان تصمیم‌گیری برای انتخاب میزبان است.

 


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۴/۲۸  |  ساعت انتشار: ۲۱:۳۷  |  کد خبر: ۱۰۳۷۳۶۰۰  |  منبع: افکار نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی