ضرب‌الاجل ۱۵ روزه مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی

منابع خبری از ضرب‌الاجل چند روزه گروه‌های مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی برای پذیرش خواسته‌های این جنبش در برقراری آرامش در غزه خبر دادند.

به گزارش ایسنا، روزنامه رای الیوم اعلام کرد که گروه‌های مقاومت فلسطین به عنوان آخرین مهلت، ۱۵ روز برای رژیم صهیونیستی ضرب‌الاجل تعیین کرده‌اند تا موضع خود نسبت به تشدید تنش کنونی در نوار غزه و برقراری آرامش در این باریکه را اعلام کند.

رای الیوم به نقل از منابع فلسطینی مطلع، نوشت که گروه‌های مقاومت فلسطین پیامی را به قاهره ارسال کرده‌ و تاکید کرده‌اند که اوضاع اینگونه باقی نخواهد ماند و گروه‌های مقاومت اهرم‌های قدرتمند زیادی در اختیار دارند تا در صورت تداوم استفاده رژیم صهیونیستی از سیاست تشدید تنش از آن استفاده کنند.

رای الیوم در ادامه گزارش داد که قاهره به شدت از اقدامات رژیم صهیونیستی عصبانی است و اعتراض خود به این اقدامات را در جریان سفر دوشنبه هیات این رژیم به قاهره به ریاست ایال حولتا، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

طبق این گزارش، قاهره همچنین خواستار احترام رژیم صهیونیستی به تعهداتش و ارائه تسهیلات به نوار غزه و همچنین آغاز اجرای توافقات صورت گرفته در راستای کاهش محاصره نوار غزه و اقدامات خشونت آمیز در این باریکه شده است.

شامگاه دوشنبه، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی چندین حمله هوایی را به چند منطقه در شمال نوار غزه انجام داد.

طبق اعلام منابع محلی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پایگاه «قادسیه» متعلق به گردان‌های قسام در خان‌یونس را با چند فروند موشک هدف قرار دادند.

حملات اسرائیل پس از آن صورت گرفت که پنج تن از اسرای گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی و یک اسیر از گردان‌های شهدای الاقصی در یک عملیات امنیتی بزرگ توانستند با حفر تونلی از داخل زندان جلبوع گریخته و آزادی خود را بازپس بگیرند. این اقدام باعث تمسخر رژیم صهیونیستی در سطح منطقه و جهان شده است.

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۱۶  |  ساعت انتشار: ۱۶:۱۱  |  کد خبر: ۱۰۵۶۳۰۶۸  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل