در حوزه پزشکی قانونی از کشورهای پیشرفته چیزی کم نداریم

ایسنا/لرستان رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: همه ارکان دستگاه قضایی به دنبال محقق کردن ابعاد مختلف عدالت که یکی از ارکان نظام بوده، هستند.

دکتر عباس مسجدی امروز شانزدهم شهریورماه در مراسم تکریم و معارفه روسای پزشکی قانونی لرستان که در محل سالن اجتماعات دادگستری خرم‌آباد برگزار شد، هدف از خلقت انسان و راه‌اندازی جمهوری اسلامی ایران را اجرای عدالت قضایی، اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و توزیع منابع و ...) برشمرد.

وی با بیان اینکه همه ارکان دستگاه قضایی به دنبال محقق کردن این اصل از نظام هستند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سند گام دوم و فرمایشات اخیر گلایه‌مند از کم‌اجرا شدن این هدف بودند اما وظیفه داریم این موضوع را مورد اهتمام ویژه قرار دهیم.

مسجدی با اشاره به فرمایش دیگری از مقام معظم رهبری مبنی براینکه دشمن تمام تلاشش را انجام می‌دهد که مردم را از حاکمیت و نظام مایوس سازد، عنوان کرد: در این فاصله ده روزه که دولت جدید کار خود را آغاز کرده است سه جلسه سه جانبه با حضور سران قوا تشکیل شده و این دشمن را نگران و عصبانی کرده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: هنگامی‌که مسئولین سه قوا اختلاف داشته باشند تبعات آن متوجه مردم می‌شود و امروز دشمن از این وفاق و تعامل سران قوا ناراحت هستند و به دنبال ایجاد موج‌های خبری کذب است چرا که از ارئه خدمات نظام به مردم خوف دارد.

مسجدی خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال موج‌گذاری است و این درحالیست که دستاوردهای نظام در این ۴۰ سال قابل کتمان نیست و همه باید تلاش جهادی داشته و فعالیتمان را دو چندان کنیم تا بتوانیم خلاءهایی که وجود دارد را پر کنیم.

وی با تاکید براینکه هرجا که به ظرفیت‌های داخلی اعتنا کردیم، اتفاقات خوبی رخ داد و مصداق این مدعا رونمایی از دو محصول آزمایشگاهی دانش‌بنیان در پزشکی قانونی کشور توسط جوانان فرهیخته کشور بوده است، تصریح کرد: چنانچه به جوانانمان بها دهیم اتفاقات خوبی برای کشور رقم خواهد خورد؛ مطمئن باشید دیگران برای ما کاری نمی‌کنند البته کشورما اهل گفت‌وگو و تعامل است، اما هیچ‌وقت این فرموده معمار کبیر انقلاب را فراموش نخواهیم کرد که باج به نمی‌دهیم و زیربار زور نمی‌رویم.

مسجدی با اشاره به اینکه درست است که مردم به لحاظ معیشتی در مضیقه هستند اما اگر دشمن گوشه چشمی به این خاک داشته باشند همین مردم لرستان مقابلش قد علم می‌کنند، افزود: شعار ما می‌توانیم باید در زندگی مردم جاری و ساری شود و استفاده از ظرفیت داخلی می‌تواند گره‌بگشا باشد.

این مقام قضایی بالاترین نهضت را خدمت‌رسانی به مردم خواند و با بیان اینکه با این نگرش باید به آنان توجه شود چرا که افرادی که به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند دردمند هستند و قطعا تکریم و عزت به آنان و رسیدگی و ارایه خدمات به آنان ضروری است، افزود: دستگاه قضا، پزشکی قانونی را به عنوان بازوی قوی در کنار رسیدگی به پرونده‎های  خود می‌داند.

وی بیان کرد: در حوزه پزشکی قانونی از کشورهای پیشرفته چیزی کم نداریم و اگرچه به لحاظ مواد اولیه و تجهیزات در تحریم قرار داریم اما با وجود توان داخلی توانسته‌ایم برخی نیازها را مهیا سازیم.

خبر در حال تکمیل


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۱۶  |  ساعت انتشار: ۱۷:۳۰  |  کد خبر: ۱۰۵۶۳۴۶۷  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی