قانون شفافیت برای تمام ارکان‌های نظام اجرایی شود

ایسنا/اصفهان نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی گفت: باید قانون شفافیت را نه فقط در مجلس بلکه برای تمام ارکان‌های نظام به تصویب رساند و اجرایی کرد تا تمام امور مربوط به نهادهای مختلف شفاف شود.

رحمت‌الله فیروزی در گفت‌وگو با ایسنا درباره لزوم شفافیت و شفاف‌سازی در امور مختلف کشور، اظهار کرد: مجلس کلیات طرح شفافیت را تصویب کرده و در کمیسیون در دستور کار قرار گرفته است تا مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد. در کل باید همه امور و گردش مالی نهادها و دستگاه‌های مختلف کشور و سازمان‌هایی که با امور مردم سرو کار دارند شفاف باشد تا شک و شبهه‌ای برای مردم باقی نماند.

وی افزود: این حق مردم است که به طور شفاف در جریان امور مربوط به خود و دستگاه‌های خدمت رسان باشند و در جمهوری اسلامی ایران هیچ چیز پنهانی از ملت وجود ندارد و همه مسئولان باید در قبال عملکرد خود پاسخگو باشند.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس گفت: شفافیت باید شامل همه دستگاه‌ها باشد نه اینکه با این موضوع گزینشی عمل شود و برای مثال یک دستگاه مالیات پرداخت کند و دستگاه دیگر هیچ مالیاتی ندهد و گردش مالی آن مشخص نباشد. این رویه درستی نیست و باید به آن توجه کرد تا مشکل برطرف شود.

فیروزی تصریح کرد: در مجلس قانون نظارت بر رفتار نمایندگان وجود دارد و قانون شفافیت هم مراحل پایانی خود را طی می‌کند و در کمیسیون تدوین آیین‌نامه‌های داخلی در حال بررسی است. باید قانون شفافیت را نه فقط در مجلس بلکه برای تمام ارکان‌های نظام به تصویب رساند و اجرایی کرد و نهادهایی که درآمدهای دولتی دارند باید صورت حساب‌های آنان مشخص و شفاف باشد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای قانون شفافیت سبب جلب اعتماد عمومی مردم می‌شود و نارضایتی‌ها را تا حد زیادی از بین می‌برد.

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲۸  |  ساعت انتشار: ۹:۳۰  |  کد خبر: ۱۰۶۰۷۳۶۰  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی