فرار از زندان جلبوع سیلی محکمی به صورت اسرائیل بود

فرار از زندان جلبوع سیلی محکمی به صورت اسرائیل بود خبرگزاری آریا- رئیس جنبش مقاومت اسلامی "حماس" در خارج از فلسطین، دیروز دوشنبه گفت: عملیات فرار از زندان جلبوع که از تدابیر و ابزار‌های امنیتی بالایی برخوردار است، یک سیلی امنیتی و روحی قوی است که اسرائیل دریافت کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری آناتولی، بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی جنبش حماس، این اظهارات خالد مشعل طی تماس تلفنی وی با خانواده‌های شش اسیر فلسطینی که از زندان جلبوع فرار کرده و دوباره رژیم اسرائیل آن‌ها را بازداشت کرد، صورت گرفت.
مشعل گفت: عملیات فرار اسرای قهرمان ما، یک سیلی محکم امنیتی و روحی برای رژیم اشغالگر صهیونیست با همه دستگاه‌ها و تجهیزات و فناوری‌های آن است. همچنین به مثابه نمونه‌ای زنده و دلیلی عملی بر اصرار ملت بزرگ ما در رسیدن به آزادی‌ها و گرفتن حقوق قانونی خود است.
وی افزود: شش اسیر قهرمان ما با این حماسه بزرگی که خلق کردند، روحیه مقاومت و جهاد را در قلب مردم فلسطین شعله ور کردند، ملت ما در داخل و خارج از فلسطین نیز همبستگی خود را با آن‌ها ابراز کردند.
خالد مشعل خاطرنشان کرد: این اسرا و سایر فرزندان جنبش ملی اسیر و مسئولان آن، به زودی از طریق یک توافقنامه ارزشمند تبادل اسرا آزاد خواهند شد، چرا که مقاومت فلسطین، ابتکار عمل و این مسئولیت ملی و تاریخی را بر عهده گرفته است.
مشعل همچنین تاکید کرد: جنبش حماس همچنان در خدمت اسرا، و حل مشکلات آن‌ها و خانواده هایشان خواهد بود.
گفتنی است در 6 سپتامبر، شش اسیر فلسطینی از سلول خود در زندان جلبوع اسرائیل به سمت خارج از آن یک تونل حفر کردند و چهار نفر از آن‌ها در 10 و 11 سپتامبر دوباره بازداشت شدند، در حالی که دو نفر دیگر آن‌ها نیز روز یکشنبه دستگیر شدند.
به گفته نهاد‌های تخصصی در امور اسرا، رژیم اسرائیل حدود 4 هزار و 850 فلسطینی را بازداشت کرده و در 23 زندان و بازداشتگاه نگه داشته است؛ در میان این اسرا، 41 زن، 225 کودک و 540 اسیر در مرحله بازداشت اداری (بدون اتهام و محاکمه) وجود دارند.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۳۰  |  ساعت انتشار: ۱۶:۴  |  کد خبر: ۱۰۶۱۸۵۵۵  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل