۵ کشته و ۱۱ زخمی در حمله ارتش سعودی به شمال یمن/ ائتلاف سعودی ۲۹۴ بار آتش‌بس را نقض کرد

همزمان با نقض مکرر توافق الحدیده در غرب یمن از سوی ائتلاف عربستان سعودی، ارتش این کشور مناطق مرزی یمن را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن غیرنظامیان شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از مشرق، حملات ارتش عربستان سعودی به منطقه مرزی یمن یمن جمعه شب پنج کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت.

شبکه المسیره به نقل از منابع خود در  استان «صعده»، واقع در شمال غرب یمن گزارش داد که این حملاتت در منطقه شهرستان مرزی «منبه» این استان رخ داده است.

در منطقه جیزان هم جنگنده‌های سعودی دره «جاره» را در نوبت هدف حملات خود قرار دادند. ائتلاف سعودی در استان الجوف یمن که هم مرز با عربستان است، سه حمله به مناطقی در شهرستان «الحزم» انجام داده است.

در دو شهرستان «الجوبه» و «صراوح» استان مأرب (مرکز یمن) نیز ۲۳ نوبت این مناطق هدف حملات هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفته است. از موقعیت و مناطق بمباران شده، نشان می‌دهد که ارتش یمن عملیات‌های خود چه در مناطق داخلی این کشور و چه در مناطق مرزی مانند جیزان را ادامه می‌دهد و این حملات تلاشی برای حمایت از نیروهای خود است.

ائتلاف سعودی اما در غرب یمن دست به حملات جنونی در ۲۴ ساعت گذشته زده است. منبعی در اتاق افسران ارتباطات به شبکه المسیره گفت که ائتلاف یادشده ۲۹۴ بار آتش بس را در استان «الحُدیده» را طی این مدتت نقض کرده و در برخی مناطق مانند خیابان «الخمسین»، «حیس» و «الجبلیه» استحکامات جنگی ایجاد کرده است.

نمایندگان دولت نجات ملی (مستقر در صنعاء) و دولت مستعفی یمن (مستقر در عدن)، ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ در شهر استکهلم، پایتخت سوئد بر سر توقف آتش بس در استان الحدیده، تبادل اسرا و تداوم گفت‌وگوها توافق کردند..

با این حال، نیروهای دولت مستعفی که مورد حمایت ائتلاف سعودی هستند، از زمان حصول این توافق، بارها آن را نقض کرده‌اند و مانع پیشرفت این توافق شده‌اند.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۱۱  |  ساعت انتشار: ۱۰:۴۱  |  کد خبر: ۱۰۶۶۶۶۸۵  |  منبع: صبح زاگرس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی