استاندار قزوین: شرکت برق حق قطع انشعاب واحد‌های تولیدی را ندارد

به گزارش برق نیوز، هدایت‌الله جمالی‌پور در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به انتقاد تولیدکنندگان از عمل یک‌طرفه شرکت برق در قطع پست برق واحد‌های صنعتی و کارخانجات اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق حق قطع انشعاب واحد‌های تولیدی را ندارد و این کار باید با نظر کمیته تخصصی با حضور دستگاه‌های متولی حوزه صنعت انجام شود.

وی اضافه کرد: اگر واحد تولیدی به هر دلیل دچار مشکل یا رکود شد، حداقل یک‌سال باید از رکود یا تعطیلی شرکت بگذرد تا شرکت برق حق پیدا کند که انشعاب برق خود ر از این واحد جمع‌آوری کند؛ در غیر این صورت مدیرعامل شرکت برق متخلف است و به کمیته تخلفات اداری ارجاع خواهد شد.

جمالی‌پور ادامه داد: شکایت واحد‌های صنعتی و تولیدی از دستگاه‌های اجرایی یک آیتم منفی برای مدیران آن دستگاه‌ها به حساب می‌آید و اگر شمار شکایت از یک مدیر دستگاه دولتی زیاد شود، حتماً نسبت به جابه‌جایی مدیر مورد شکایت اقدام خواهد شد.

رئیس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان قزوین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به سفر محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه گفت: خوشبختانه با وجود مضایق مالی کشور ریاست دستگاه قضا نگاه ویژه‌ای به استان قزوین کردند و به همین خاطر نسبت به اقدامات آتی دستگاه قضا در حمایت از تولید و اشتغال خوشبین هستیم.

جمالی‌پور افزود: البته حمایت دستگاه قضایی کم‌کاری مدیران ما را توجیه نمی‌کند و هر مدیری نسبت به ایجاد موانع تولید در حوزه کاری خود مسئول است و به همین خاطر عملکرد بانک‌ها، سازمان صمت، شهرک شهرک‌های صنعتی را در این حوزه به صورت ویژه رصد می‌کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات امروز صنایع و واحد‌های تولیدی استان قزوین بهره‌وری پایین است و اگر مشکل بهره‌وری در تولید و بهره‌وری در نیروی کار را جدی نگیریم، با هزاران مصوبه حمایتی هم نمی‌توانیم واحد‌های تولیدی استان قزوین را سرپا نگه داریم و در نهایت مجبور به تعطیلی ناخواسته صنایع قدیمی و صاحب برند استان قزوین خواهیم شد.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۱۴  |  ساعت انتشار: ۹:۵۰  |  کد خبر: ۱۰۶۷۸۹۹۶  |  منبع: پایگاه خبری تحلیلی صنعت برق (برق نیوز)  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی