در خطبه ‎های سیاسی نمازجمعه این هفته همدان چه گذشت؟

برخی افراد و گروه ها از مهره چینی و سهم خواهی از استاندار جدید پرهیز کنند | امروز با مشکلات فراوان اقتصادی، نوسانات بازار مواجه هستیم و همگی از نزدیک آن را حس می‌کنیم که لازم است فارغ از هرگونه اختلاف سلیقه از نماینده جدید دولت در استان همدان حمایت کنیم.

به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره انتصاب استاندار جدید همدان گفت: برخی افراد و گروه ها از مهره چینی و سهم خواهی از استاندار جدید پرهیز کنند.

آیت‌الله حبیب الله شعبانی در خطبه های نماز جمعه همدان با بیان اینکه یکی از مصادیق تقوی قدردانی از زحمات دیگران است، اظهار داشت: در استان و شهر همدان شاهد دو انتخاب استاندار و شهردار بوده‌ایم که ضروری است اصل مردمی بودن که شامل رضایت و تکریم مردم است مورد توجه قرار دهند.

وی اظهارداشت: شهردار جدید همدان برنامه‌هایی در زمینه‌های مختلف ارائه داده و توجه ویژه به پیوست‌های فرهنگی دارند و امیدواریم با روحیه جهادی و انقلابی در کنار اعضای شورای شهر گره‌ها را برطرف و کارها را قوی‌تر ادامه دهند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه حمایت همه مردم و مسئولین از استاندار جدید ضروری است، اظهار داشت: امروز با مشکلات فراوان اقتصادی، نوسانات بازار و ....مواجه هستیم و همگی از نزدیک آن را حس می‌کنیم که لازم است فارغ از هرگونه اختلاف سلیقه از نماینده جدید دولت در استان همدان حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: گروه‌های مختلف فارغ از هر گونه نگرش فکری و سیاسی به استاندار کمک کنند و جریانات سیاسی به دنبال سهم‌خواهی و مهره‌چینی اعضای خود نباشند.

شعبانی با انتقاد از اینکه برخی از مجموعه‌ها فقط افراد خود را کارآمد می‌دانند، تصریح کرد: باید اجازه داد استاندار با هم‌فکری مجموعه‌های دلسوز و فارغ از نگاه های سیاسی افراد کارآمد را جهت حل مشکلات اقتصادی مردم انتخاب کند.

توجه ویژه استاندار به جوانان
وی با تاکید بر توجه ویژه استاندار به انتخاب جوانان گفت: استاندار باید توجه جدی به جوانان داشته باشد و ما در بین جوانان انسان‌های مستعد، مجاهد و کارآمد فراوانی داریم، لازم است همچون رییس جمهور به جوانان اعتماد و میدان را برای آنان باز کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی استان، مشکل بیکاری جوان ها است که استاندار باید با نگرش اقتصادی قوی یک نگاه اشتغال محور در استان داشته باشد.

وی با تاکید براینکه نیازمند عملکرد اقتصادی قوی در استان هستیم، تاکید کرد: استان همدان ظرفیت‌های صنعتی فراوانی دارد که لازم است در جهت جذب سرمایه گذار و اعتبارات اقدامات موثری صورت گیرد.

رعایت اصل مرمی بودن توسط مسئولین شهر
شعبانی با اشاره به تاکید رییس جمهور به مردمی بودن گفت: ضروری است که استاندار در کنار و همراه مردم باشد و این اصل مردمی بودن را همواره حفظ کند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در گام دوم و زمانی که از مکه هجرت کردند در مدینه پیمان نامه‌ای تحت عنوان دستورالمدینه را طراحی کردند که مسائلی همچون تبیین رابطه مردم با حاکمیت در آن شرح داده شده است.

امام جمعه همدان  بیان کرد: در آن زمان در مدینه اختلاف فکری بین مذاهب فراوانی وجود داشت، اما پیغمبر(ص) در آن جامعه یک نظام سیاسی واحد مبتنی بر وحدت عقیدتی ایجاد کرد که یکی از بندهای اساسنامه پیامبر این است که مسلمانان در برابر دیگر مردمان، یک امت هستند.

وی تصریح کرد: پیامبر(ص) فرمود مومنان در برابر دیگران یاور یکدیگر هستند، ایشان اخوت دینی را مطرح کرد وحدت اعتقادی را اساس پیوند اجتماعی قرار داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان بیان کرد: امروز در هفته وحدت قرار گرفتیم، چرا کشورهای اسلامی به تعالیم پیامبرعمل نمی‌کنند این اختلافات و کشتارها در افغانستان و دیگر جوامع اسلامی قابل قبول نیست و اگر می‌خواهید مسلمان بکشید اسم اسلام را بردارید و به اسم آن جنایت نکنید.

وی با بیان اینکه دشمن به این اختلافات جامعه اسلامی دامن می‌زند، افزود: اگر جامعه اسلامی از پیامبر الگو بگیرند و یک امت واحد باشند دیگر کشورهایی همچون آمریکا نمی‌توانند در منطقه اختلاف‌افکنی کنند.

شعبانی تصریح کرد: مشکل بزرگ جامعه اسلامی این است که به تعالیم پیامبر عمل نمی‌کنند و در هفته وحدت باید اختلافات را کنار گذاشت و بر محور پیامبرحرکت کرد و افراد نسبت به هم متعهد و مسئول باشیم.

دانش‌آموزان امروز ادامه دهنده راه دانش‌آموزان 30 مهر 1357 هستند
وی با اشاره به فرارسیدن واقعه 30 مهر سال 1357 گفت: دانش‌آموزان با غیرت همدانی در این روز بر علیه قیام شاهنشاهی قیام کردند و دانش‌آموزان امروز هم ادامه‌دهندگان همان مسیر هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان بیان کرد: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب یک منشور تربیتی است و برای تحقق آن توسعه فکری و بازسازی عقیدتی در آموزش و پرورش لازم است و باید به طرح تحول سند در آموزش و پرورش توجه جدی شود.

وی در پایان با اشاره به آغاز سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان همدان اظهار داشت: نبود آمار دقیق باعث شده که اعتبارت مناسبی برای شهر جذب نشود، از مردم درخواست دارم که اطلاعات دقیق را در اختیار آمارگیران قرار دهند.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۳۰  |  ساعت انتشار: ۲۰:۴۴  |  کد خبر: ۱۰۷۵۳۰۵۶  |  منبع: همدان پرس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی