مقام یمنی: سازمان ملل بر جنایات سعودی سرپوش می‌گذارد

مقام یمنی: سازمان ملل بر جنایات سعودی سرپوش می‌گذارد خبرگزاری آریا- رئیس شورای عالی سیاسی یمن نوشت سازمان ملل با سرپوش گذاشتن سیاسی بر جنایت‌های ائتلاف متجاوز سعودی، در یمن نقش منفی ایفا کرده است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید کرد: یمن از جمله نخستین کشور‌هایی است که به سازمان ملل به عنوان نهاد مسئول حفظ صلح و امنیت بین الملی پیوست.
وی افزود: با ابراز تأسف شدید، سازمان ملل با سرپوش گذاشتن سیاسی بر جنایت‌های ائتلاف متجاوز سعودی، در یمن نقش منفی ایفا کرد. مواضع شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل که سیاست دوگانه اتخاذ کرده و همه گناه را به گردن قربانی می‌اندازند و جنایتکار را از هر گونه مسئولیت مبرّا می‌دانند، باعث تعجب و شگفتی است.
در ادامه این نامه آمده است: بیانیه اخیر شورای امنیت درباره تحولات یمن که با حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعوی به غیرنظامیان و مراکز غیرنظامی همراه شد، نشانه آشکار رویکرد جانبدارانه این شورا است. تداوم این سیاست و رویکرد جانبدارانه باعث می‌شود، جایگاه سازمان ملل نزد مردم بی ارزش شود. محاصره مردم یمن، گواه نقض همه قوانین و منشور‌های بین المللی است که با استناد به آن، جنایت‌های ائتلاف متجاوز سعودی جنایت جنگی و مجازات و کشتار دسته جمعی قلمداد می‌شود.
مهدی المشاط در ادامه نامه اش تصریح کرد: تجدید نشدن مأموریت کارشناسان سازمان ملل یکی از نشانه‌هایی است که واقعیت اتخاذ رویکرد مستمر جانبدارانه علیه یمن را ثابت می‌کند. ما بر حق ملت یمن در دستیابی به استقلال و آزادی تأکید می‌کنیم و معتقدیم زمان آن فراهم شده است تا سازمان ملل به نقش و مسئولیت خود در قبال مردم یمن عمل کند. ما تأکید می‌کنیم صندلی جمهوری عربی یمن در سازمان ملل همچنان خالی بوده و طرفی که آن را صندلی را اشغال کرده است، نماینده منافع مردم یمن نیست.
در پایان، رئیس شورای عالی سیاسی یمن آمده است: از سازمان ملل می‌خواهیم تحقیر کرامت و خواسته‌های مردم یمن را متوقف کند چرا که تاریخ تداوم اشتباه آن‌ها در به رسمیت شناختن یک مشروعیت غیرواقعی را نخواهد بخشید.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۸/۳  |  ساعت انتشار: ۱۲:۳۸  |  کد خبر: ۱۰۷۶۱۹۷۵  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل