تایید اساسنامه کمیته ملی المپیک ایران در جلسه شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان در مورد جزئیات تائید اساسنامه کمیته ملی المپیک عنوان کرد: ذیل این کمیته، ۱۷ کمیسیون پیش بینی شده و حاوی احکام جزئی تری مثل نحوه انتخاب خزانه دار یا منابع درآمدی و یا عواید کمیته ملی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایلنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، دکتر «هادی طحان نظیف» سخنگوی شورای نگهبان در گفت و گو با خبرگزاری برنا، در رابطه با جزئیات تایید «اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران» گفت: اساسنامه کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران دو بار در رفت و آمد بین دولت و شورای نگهبان بود که در جلسه اخیر شورای نگهبان مصوبه نهایی بررسی شد و خلاف شرع موازین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شناخته نشد.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه اساسنامه شامل اهداف و ماموریت های کمیته ملی المپیک است، افزود: وظایف و اختیارات کمیته، ارکان آن، مجمع عمومی، هیات اجرایی، رئیس و ... در اساسنامه ذکر شده است.

او ادامه داد: ترکیب اعضای مجمع عمومی در این اساسنامه ذکر شده و وظایف و اختیارات مجمع عمومی کمیته تعیین تکلیف شده است، ترتیبات جلسات عمومی مجمع اعم از عادی و فوق العاده هم مشخص شده است، هم چنین ترکیب هیات اجرایی و دوره فعالیت آنها و در آخر وظایف آنها در مواد اساسنامه ذکر شده است.

دکتر طحان نظیف خاطرنشان کرد: وظایف و اختیارات رئیس کمیته ملی المپیک و دبیرکل هم در اساسنامه آورده شده است، همچنین وظایف مرکز نظارت بر تیم های ملی هم در اساسنامه کمیته ملی المپیک مشخص است.

دکتر طحان نظیف تصریح کرد: ذیل این کمیته، ۱۷ کمیسیون پیش بینی شده و حاوی احکام جزئی تری مثل نحوه انتخاب خزانه دار یا منابع درآمدی و یا عواید کمیته ملی جمهوری اسلامی ایران است.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان با آرزوی موفقیت برای ورزشکاران کشور گفت: آرزوی ما این است که شاهد موفقیت های روزافزون ورزشکاران کشورمان باشیم و امید است افتخار آفرینی هایی که ورزشکاران عزیز داشتند، همواره تکرار شود و این موفقیت ها در آینده بیشتر هم شود و در پی آن دل مردم ایران، جامعه ورزشی و دوستداران ورزش کشورمان شاد شود و مردم شاهد این باشند که پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در میادین ورزشی هر روز بالا رفته و به اهتزاز در آید.

انتهای پیام/

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۸/۲۴  |  ساعت انتشار: ۱۸:۲۳  |  کد خبر: ۱۰۸۴۴۹۵۵  |  منبع: خبرگزاری ایلنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی