لزوم استفاده از امکانات استانی وفرا استانی در توسعه آموزش و پرورش

قم- استاندار قم با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در مسیر رشد و تعالی کشور و پیشبرد برنامه‌های جامع استان؛ بر لزوم استفاده از امکانات استانی و فرا استانی برای توسعه آموزش و پرورش تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر؛ سید محمد تقی شاهچراغی بعدازظهر شنبه در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، عنوان کرد: تسریع در اجرای فرآیند تفویض زمین‌های با کاربری آموزشی در استان به آموزش و پرورش باید مورد تاکید قرار گیرد و اقدامات لازم برای اراضی مورد نظر در چارچوب قانون صورت گیرد تا بتوان از فعالیت‌های عام‌المنفعه خیرین در این زمینه بهره مند شد.

وی افزود: استفاده از اختیارات استانی و فرا استانی برای توسعه آموزش و پرورش ضروری است و باید نقش مهم آموزش و پرورش بالنده، در مسیر رشد و تعالی کشور و پیشبرد برنامه‌های جامع استان مد نظر باشد.

به گفته این مسئول؛ توسعه فضاهای آموزشی در استان، با استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز ضروری است و مقام معظم رهبری همیشه بر اهمیت آموزش و پرورش تاکید دارند لذا برای این امر به همکاری همه دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت خیرین و نیروهای مردمی نیاز است.
.
استاندار قم گفت: آموزش و پرورش ضمن عمل به تکالیف خود در مسیر پرورش و آموزش نسل آینده ساز کشور، به صورت جامع در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان و نیز نیازسنجی و تأمین حداقل ملزومات رفاهی آنان در راه ایجاد فضای امن و با کیفیت آموزشی اقدام کند.

شاهچراغی افزود: موضوع تربیت و چگونگی انتقال آموزه‌های عالی به دانش آموزان و استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه قم و مراکز دینی در دستور کار قرار گیرد.

وی آموزش و پرورش بالنده را اصلی مهم در مسیر رشد و تعالی کشور و پیشبرد برنامه‌های جامع استان دانست و تاکید کرد: از اختیارات دولتی و امکانات استانی و فرا استانی برای توسعه آموزش و پرورش استفاده شود.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه استاندار قم از برنامه اداره کل آموزش و پرورش ناحیه ۲ استان قم در سال ۱۴۰۰ رونمایی کرد.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۷  |  ساعت انتشار: ۰:۲۶  |  کد خبر: ۱۰۸۸۴۸۲۴  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها