تعامل همه ارکان قدرت برای شکوفایی مازندران

نماینده ولی فقیه در مازندران و نماینده عالی دولت در استان بر لزوم حفظ وحدتِ نگاه و عمل بین مدیران و مسئولین و تعامل و هم افزایی همه کانون های قدرت و حاکمیت در جهت بالفعل کردن ظرفیت ها و مزیت های استان و رفع گره های اقتصادی و معیشتی مردم و مانع زدایی از تولید و ایجاد اشتغال، امید و نشاط در مازندران در راستای منویات مقام معظم رهبری تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید محمود حسینی پور ضمن قدردانی از حمایت ها و مشورت های ارزشمند و مشفقانه نماینده مقام معظم رهبری در استان با بیان این که برای توسعه مازندران ، برنامه داریم و برنامه محوری باید میثاق همه دستگاه های اجرایی و فرمانداران باشد، اظهار داشت: با نگاه بخشی و عاری از برنامه به هیچ وجه نمی توانیم بر مشکلات فائق بیاییم.

وی ادامه داد: دورانِ کارهای پراکنده، بی برنامه، بدون تأمل و پژوهش و فاقد بررسی های کارشناسانه در استان به سر آمده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه اقدامات و کارهای بسیاری در سه حوزه کشاورزی، گردشگری و صنعت استان، در پیش روی ماست و متأسفانه به مهم ترین استعدادها و محورهای توسعه ای استان در گذشته توجه لازم نشده است، افزود: کشاورزی، اولویت نخست استان است و گردشگری و صنعت نیز از دیگر اولویت های اساسی مازندران در مسیر شکوفایی است که ان شالله با برنامه در جهت تحقق اهداف و راهبردهای این سه بخش گام بر می داریم.

وی عدم توجه به توانمندی نخبگان و جوانان در پیشبرد امور را از جمله غفلت های تعیین کننده در سرنوشت استان دانست و تصریح کرد: بهره گیری از جوانان و به ویژه نیروی جهادی و مقدس بسیج در شمار مهم ترین جهت گیری های ما در برنامه های پیش رو است.

حسینی پور با بیان این که برخی از مشکلات مردم به ویژه در حوزه بازار ناشی از سهل انگاری و عدم نظارت کافی در گذشته بوده است، عنوان داشت: از روز گذشته عملیات اجرایی نظارت همه جانبه و جدی بر قیمت ها و بازار استان با بهره گیری از ظرفیت بسیج با رمز «یاامیرالمومنین (ع)» آغاز شد.

وی با اشاره به این که معطل کسی نمی مانیم و تصمیمات و برنامه های کارشناسی شده را بی درنگ عملیاتی می کنیم، گفت: در این مسیر، به اجماع همه مسئولان و مدیران به ویژه افراد صاحب قدرت که در تصمیم گیری های ملی نقش دارند، نیازمندیم و دست همه دوستداران و عاشقان پیشرفت و شکوفایی مازندران خاصه سرمایه گذاران داخل و خارج را به گرمی می فشاریم.

استاندار مازندران گفت: اگر چه در این سمت، وامدار کسی نیستم ولی برای آبادانی سرزمین علویان و عاشقان اهل بیت (ع) که حق طبیعی مردم مؤمن و ولایتمدار این سامان است، از همه دلسوزان استان برای همفکری و همکاری دعوت می کنم و اعتقاد راسخ دارم که فقط در قالب تعامل و اتحاد می توان بر مشکلات چیره شد.

وی همچنین روی آوردن به نگاه های نو و تکنولوژی های نوین را برای ایجاد تحول در همه ساحات مدیریت در استان یک ضرورت و تابعی از زمان دانست و افزود: روستاهای مازندران سرشار از ظرفیت هایی است که از آن ها غفلت شده است و با تجهیز بخش کشاورزی و دامپروری و توجه به کانون های اقتصادی مولد در روستاها می توان به تحول مورد نظر در معیشت و زندگی مردم دست یافت.

حسینی پور خطاب به همه کسانی که نیرو و انگیزه لازم را برای کار جهادی در خود سراغ ندارند، خواست تا صندلی های خود را ترک کنند و مقدرات را به جوانان بسپارند و اظهار داشت: برای ایجاد تحول باید بر نیروهای متحول کننده و دارای انگیزه برای کار شبانه روزی تکیه کرد.

وی دیدار با آیت الله محمدی لائینی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران را بسیار ارزشمند و ثمربخش توصیف کرد و یادآور شد: وجود ایشان یک فرصت برای استان است و در این مسیر از حمایت ها و هدایت های معظم له بهره خواهیم برد.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۸  |  ساعت انتشار: ۱۴:۴۰  |  کد خبر: ۱۰۸۹۱۲۱۴  |  منبع: خبرگزاری موج  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی