معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد: باید نقایص شهر آفتاب مرتفع شود

معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد: باید نقایص شهر آفتاب مرتفع شود خبرگزاری آریا- معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی شهر آفتاب به حد مطلوب برسد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، آقای یاسر احمدوند در بازدید از مجموعه شهر آفتاب با اشاره به اینکه نگاه به آینده شهر آفتاب مثبت است، افزود: برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در این مجموعه لازم است، اما موضوعات مختلفی وجود دارد که نیاز به کار جهادی دارد و پس از بازدید از این مجموعه باید نقایص شهر آفتاب و توقعات مخاطبان و ناشران از جمله امکانات رفاهی و زیرساختی مجموعه نیز مورد بررسی قرار گیرد.
وی گفت: ضرورت دارد این امکانات به حد مطلوبی برسد و چه بسا بیش از گذشته باشد که بتواند مورد مقبولیت قرار گیرد تا بتوانیم انتقال نمایشگاه را انجام دهیم.
آقای احمدوند افزود: ما به دنبال کار هیجانی نیستیم که با یک تصمیم نمایشگاه را از محیطی به محیطی دیگر منتقل کنیم. در حال حاضر در تلاش هستیم تا مراکز مختلف شهر و امکانات آن‌ها را بررسی کنیم و بر اساس منطق در خصوص محل برگزاری سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
وی با اشاره به این‌که پس از بازدید از شهر آفتاب باید نقایص آن و توقعات مخاطبان و ناشران از جمله امکانات رفاهی و زیرساختی مجموعه مورد بررسی قرار گیرد، اضافه کرد: ضرورت دارد این امکانات به حد مطلوبی برسد و چه بسا بیش از گذشته باشد که بتواند مورد مقبولیت قرار گیرد تا بتوانیم انتقال نمایشگاه را انجام دهیم.
 
شهر آفتاب برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران آماده است
در ابتدای این دیدار مدیرعامل شهر آفتاب بر افزایش ظرفیت‌های این مجموعه تاکید و به بحث فضای مسقف اشاره کرد و گفت: سالن تجارت جهانی نیز به شهر آفتاب افزوده شده است که ظرفیت قابل ملاحظه‌ای است؛ همچنین این مجموعه به لحاظ زیر ساختی، دسترسی و امکانات رفاهی نسبت به زمانی که نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در آن برگزار شد، پیشرفت کرده است.
 محمد رئوف قادری همچنین به رفع نقایص کامل این مجموعه اشاره کرد و گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران، مجموعه شهر آفتاب برای برگزاری دوره جدید نمایشگاه کتاب تهران آمادگی کامل دارد.
وی ادامه داد: به نظر بنده نمایشگاه‌های پرمخاطب باید از دل شهر خارج شده و در شهر آفتاب برگزار شود و بر همین اساس نیز این مجموعه کار خود را پیش برده است.
رئوف افزود: پس از کرونا شش نمایشگاه در شهرآفتاب برگزار شد که مورد استقبال مردم نیز قرار گرفت.
 
نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛ قله نمایشگاه‌های کشور
در بخش دیگر بازدید از مجموعه شهر آفتاب، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران اظهار داشت: تصمیم‌گیری در خصوص محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که از لحاظ میزان مخاطب و مساحت مورد نیاز قله نمایشگاه‌های کشور و مهمترین رویداد فرهنگی سال محسوب می‌شود، نیازمند بررسی جنبه‌های مختلف است.
آقای علی رمضانی تصریح کرد: زیرساخت‌ها اعم از تسهیل دسترسی، مسائل رفاهی و موارد دیگر باید برای بهره‌گیری عموم مردم و بازدید از فعالیت عظیم اهالی قلم و ناشران کشور، فراهم شده و مکمل آرامش‌آفرینیِ کتاب در عرصه فرهنگی کشور باشد. این موضوع در صورت اهتمام ویژه مسئولان شهرداری تهران قابل تامین است.
 همچنین در این دیدار در خصوص متراژ و امکانات گذشته و حال مجموعه شهر آفتاب گفتگو‌هایی صورت گرفت.
با توجه به احتمال برگزاری سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 1401 معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت ویژه از محل‌هایی که امکان برگزاری این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در آن‌ها وجود دارد، بازدید کرده و ارزیابی‌های لازم را انجام می‌دهد.
 در مرحله اول مصلی امام خمینی (ره) مورد ارزیابی و بازدید قرار گرفته بود و سه شنبه (نهم آذر) یاسر احمدوند (معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، علی رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران)، علیرضا اسماعیلی (مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و حسین صفری (معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران) از مجموعه شهر آفتاب بازدید و با محمد رئوف قادری (مدیرعامل شهر آفتاب)، معاونان و مدیران آن مجموعه دیدار کردند.
پس از ارزیابی‌های صورت گرفته از مصلی امام خمینی (ره)، مجموعه شهر آفتاب و نمایشگاه بین‌المللی تهران درخصوص برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در محل مناسب تصمیم‌گیری خواهد شد.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۷  |  کد خبر: ۱۰۹۰۰۸۷۱  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار فرهنگی