نخستین برنامه محله محوری “عزم خدمت” در حمیدیان و پاره بیجار اجرا شد

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به مکتب ترسیم شده مقاومت توسط سردار جنگل گیلان، گفت: میرزا کوچک جنگلی با بهره مندی از فرماندهی و حرکت تشکیلاتی حماسه‌ای جاوید برای ملت ایران و جامعه مقاومت در منطقه ترسیم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری در همایش گرامی‌داشت میرزا کوچک جنگلی در جمع ائمه جمعه، مسؤولان ستاد نماز جمعه شهرستان‌ها و همچنین صدها تن از دانش‌آموزان منتخب اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان در سالن شهدای ناجا رشت دعوت به یاد انسان‌های بزرگ را یادی پیش‌برنده دانست و اظهار کرد: یاد خدا و انسان‌های بزرگ انسان را از مسیر غفلت دور کرده و به سوی خدا رهسپار می‌کند.

وی هشیاری، بصیرت و ذکر را در برابر غفلت دانست و افزود: ملت بصیر، هوشیار و بالنده مسیر را از راه‌های غفلت متمایز می‌داند و به تعالی می‌رسد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، غارت از هویت و خویشتن را از پیکر دلایل غفلت دانست و گفت: قرآن سند بیداری و هوشیار کردن ملت در برابر غفلت است که یکی از تعابیر آن به یاد آوردن و گرامی داشت اسطوره‌ها و نمادهای متعالی است.

به گفته رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، انسان غافل، دست پروده شیاطین و غفلت زمینه ساز غارت فرد و جامعه است.

امام جمعه موقت تهران نشست‌های بزرگداشت اسطوره‌ها و قهرمان‌ها را از مصادیق بیداری و بصیرت دانست و تصریح کرد: برگزاری همایش گرامیداشت یکصدمین سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی توسط نسلی پویا و سربلند دانش آموز بسیار حایز اهمیت است.

علی اکبری یاد میرزا را یاد هویت اسلامی و ایرانی دانست و افزود: میرزا کوچک جنگلی هویت ایران را در گیلان زنده کرد و امروزه بخش اعظم بیداری جمهوری اسلامی مرهون تلاش‌های میرزا کوچک جنگلی است.

وی تاریخ را گنجینه درس‌ها و عبرت‌ها دانست و بیان کرد: مراجعه اسوه جویانه و عالمانه بیدار کننده از توصیه‌های امام متقیان حضرت علی علیه‌السلام است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی، گیلان را به تعبیر رهبر معظم انقلاب سرزمین قهرمان‌پرور دانست و گفت: امروز پرچمی که علویون گیلان بلند کردن تا سرزمین یمن نیز بلند شده و همچنین سرافرازانه توسعه پیدا می‌کند.

امام جمعه موقت تهران، ایمان را از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از برجسته‌ترین صفات مردمان این دیار برشمرد و افزود: مقام معظم رهبری گیلان را به ایمان برجسته مردمان آن با شخصیت میرزا کوچک جنگلی میشناسند و از آن یاد می‌کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به مکتب ترسیم شده مقاومت توسط سردار جنگل گیلان تصریح کرد: میرزا کوچک جنگلی در اوج صفا، تدین، مردم داری و با بهره مندی از فرماندهی و حرکت تشکیلاتی حماسه‌ای جاوید برای ملت ایران و جامعه مقاومت در منطقه ترسیم کرده است.

علی اکبری با اشاره به اعتقاد اساسی میرزا کوچک جنگلی به مبانی سیاست خارجی ایران اسلامی بیان کرد: میرزا کوچک جنگلی با نه گفتن به شرق و غرب در همان زمان مینیاتوری از جمهوری اسلامی ایران را برای آیندگان ترسیم کرد.

وی با تصریح بر اینکه هنوز با مشی میرزا کوچک جنگلی میتوان در برابر بیگانگان ماند و مقاومت کرد، گفت: در برابر جنگ شناختی و هویتی در گام دوم انقلاب میتوان با مراجعه هوشمندانه به تاریخ پر افتخار ایران و رویکرد و منشی که میرزاکوچک جنگلی داشت در برابر بیگانگان مقاومت کنیم.

امام جمعه موقت تهران، دعوای ما با استکبار جهانی همین ایرانی اسلامی دانست و افزود: مسئله اصلی و کنونی کشور نیز امروزه جنگ هویتی دشمن علیه جوانان است که البته با بیداری هویتی و تاسی از شهدا همین استان می‌توان از آن عبور کرد.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۱۰  |  ساعت انتشار: ۲۰:۰  |  کد خبر: ۱۰۹۰۲۳۵۸  |  منبع: دیار میرزا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی