افزایش تصاعدی امیکرون

افزایش تصاعدی امیکرون خبرگزاری آریا- مسئولان آفریقای جنوبی میگویند سویه اَمیکرون افزایش تصاعدی موارد ابتلا را در پی داشته است.
به گزارش خبرگزاری آریا، دکترمایکل گروم، از موسسه ملی بیماری‌های واگیر آفریقای جنوبی، از افزایش تصاعدی ابتلا در دو هفته گذشته در این کشور خبر داد و گفت موارد ابتلا که تا پیش از دو هفته پیش در حدود 300 نفر بود، در هفته گذشته به 1000 نفر رسید، چند روز پیش به 3500 نفر افزایش یافت و چهارشنبه، 8561 ابتلای جدید در این کشور ثبت شد. آقای گروم این نرخ افزایش را نگران کننده خواند.
موسسه ملی بیماری‌های واگیر آفریقای جنوبی می‌گوید 74 درصد ژنوم‌های ویروسی توالی یابی شده در طول یک ماه گذشته در این کشور، مربوط به سویه امیکرون بوده اند؛ ویروسی که نخستین بار 8 نوامبر در گاتنگ، پرجمعیت‌ترین استان این کشور شناسایی شد.
این موسسه اعلام کرده داده‌های اپیدمیولوژیک نشان داده امیکرون می‌تواند تا حدی از سد ایمنی بگذرد، اما واکسن‌های موجود همچنان در برابر نوع شدید ابتلا و مرگ میر افراد محافطت می‌کند.
در همین حال، موسسه ملی بیماری‌های واگیر آفریقای جنوبی اعلام کرد مطالعات اولیه حاکی از آن است که این این سویه می‌تواند از سد ایمنی ایجاد شده توسط ابتلا به سویه‌های پیشین عبور کند و به نظر می‌رسد نرخ ابتلای مجدد در سویه امیکرون سه برابر سویه‌های پیشین باشد.
خانم آن فان گاتبرگ از موسسه الگویابی و تحلیل اپیدمیولوژی آفریقای جنوبی هم می‌گوید "ما معتقدیم ابتلا‌های قبلی از بدن در مقابل امیکرون حمایت نمی‌کند. "
این درحالیست که کشور‌های از جمله آمریکا نخستین مورد قطعی ابتلا به این ویروس را اعلام کرده اند. امارات متحده و کره جنوبی از جمله کشور‌هایی هستند که آمار ابتلا در آن‌ها رو به افزایش گذاشته و موارد قطعی ابتلا به سویه جدید کرونا را نیز گزارش داده اند.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۱۲  |  ساعت انتشار: ۱۴:۲۴  |  کد خبر: ۱۰۹۰۷۶۸۳  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار علمی