افزایش بی سابقه قیمت دلار در پاکستان

افزایش بی سابقه قیمت دلار در پاکستان خبرگزاری آریا- روند صعودی قیمت دلار در مقابل روپیه پاکستان همچنان ادامه دارد و همزمان با آن نرخ تورم در این کشور رکورد 20 ماهه اخیر را شکسته است.
به گزارش خبرگزاری آریا، روند صعودی قیمت دلار در مقابل روپیه پاکستان همچنان ادامه دارد و همزمان با آن نرخ تورم در این کشور رکورد 20 ماهه اخیر را شکسته است.
پایگاه خبری "داون نیوز" نوشت: خلاف پیش بینی کارشناسان مبنی بر افزایش ارزش روپیه پاکستان در مقابل دلار، به دنبال از سرگیری برنامه وام 6 میلیارد دلاری این کشور از صندوق بین المللی پول، رشد افسار گسیخته دلار در پاکستان همچنان ادامه دارد.
قیمت هر دلار آمریکا همزمان با بازگشایی بازار ارز پاکستان در روز جمعه 176.9 روپیه اعلام شد که این قیمت در تاریخ پاکستان بی سابقه بوده است، گزارش‌های رسانه‌های پاکستانی حاکی است، دلار در برخی از بازار‌ها و صرافی‌های این کشور تا 179 روپیه نیز قیمت گذاری شده است.
"ظفر پاراچا" دبیرکل اتحادیه صرافی‌های پاکستان در مصاحبه‌ای گفت: کاهش بی‌سابقه ارزش روپیه در مقابل دلار به دلیل کاهش سطح ذخایر ارزی، افزایش درصد کسری تجاری و تاخیر در واریز وجوه معین شده توسط عربستان در قالب بسته حمایت مالی از دولت اسلام آباد بوده است.
پاکستان در ماه نوامبر سال مالی جاری شاهد رکوردزنی ماهانه کسری تجاری بود به طوری که گفته می‌شود افزایش شدید 4.162 درصدی کسری تجاری این کشور ناشی از افزایش بیش از سه برابری واردات در مقایسه با صادرات از کشور است.
ادامه روند افزایشی قیمت دلار در پاکستان به گرانی در این کشور دامن زده به طوری که آمار‌ها حاکی از شکسته شدن نرخ تورم مربوط به 20 ماه گذشته در پاکستان دارد.
در نوامبر سال جاری نرخ تورم در پاکستان 11.5 درصد به ثبت رسید که در بیست ماه گذشته بی سابقه بوده است در همین حال با توجه به ثبت 9.2 درصد نرخ تورم در ماه اکتبر سال 2021، گرانی‌ها در پاکستان طی یک ماه گذشته نیز 2.3 درصد افزایش داشته است.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۱۲  |  ساعت انتشار: ۱۵:۵۰  |  کد خبر: ۱۰۹۰۷۹۳۶  |  منبع: خبرگزاری آریا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل