قالیباف رئیس مجلس ماند/ نیکزاد و مصری نایب رئیس شدند/ اسامی ناظران و و دبیران اجلاسیه سوم +جزئیات آرا

شمال نیوز: محمدباقر قالیباف با کسب 194 رای از مجموع 281 رای ماخوذه برای سال سوم به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد.قالیباف رئیس مجلس ماند/ نیکزاد و مصری نایب رئیس شدند/ اسامی ناظران و و دبیران اجلاسیه سوم +جزئیات آرا

به گزارش شمال نیوز،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه 4 خرداد ماه مجلس، نمایندگان، محمدباقر قالیباف را به عنوان رئیس مجلس برای سومین سال دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

 

از 281 آرای ماخوذه، محمدباقر قالیباف با 194 رأی به عنوان رئیس مجلس در سومین سال دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

 

مرتضی آقاتهرانی 53 رأی، الیاس نادران 21 رأی و فریدون عباسی 3 رأی کسب کردند و آرای باطله نیز 10 رأی بوده است.

 

نواب رئیس مجلس یازدهم در اجلاسیه سوم مشخص شدند

در جریان این رأی‌گیری علی نیکزاد و عبدالرضا مصری هردو با 168 رأی به عنوان نایبان اول و دوم هیئت رئیسه انتخاب شدند.

 

ناظران مجلس در اجلاسیه سوم مشخص شدند

نمایندگان مجلس، در این جلسه همچنین سید نظام‌الدین موسوی، محمدرضا دشتی اردکانی و حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی را به عنوان ناظران هیئت رئیسه در سال سوم مجلس یازدهم انتخاب کردند.

 

دبیران هیئت رئیسه مجلس برای اجلاسیه سوم

در ادامه جلسه علنی مجلس نتایج انتخابات دبیران هیئت رئیسه مجلس برای اجلاسیه سوم نیز اعلام شد: سید محسن دهنوی با 165 رأی، حسینعلی حاجی دلیگانی با 110 رأی، رشیدی با 101 رأی، کریمی فیروزجایی با 101 رأی، احمد امیرآبادی فراهانی با 98 رأی و احمد نادری با 89 رأی.

 

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، اعضای هیئت رئیسه متشکل از رئیس، 2 نائب‌رئیس، 6 دبیر و 3 کارپرداز یا ناظر است که با رأی اکثریت نمایندگان برای یک سال انتخاب می‌شوند.

 

هفتم خرداد، سالروز تشکیل مجلس شورای اسلامی است که هرساله اعضای هیئت رئیسه مجلس، کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها برای یک سال آینده در این روز تعیین می‌شوند که در این دوره به دلیل اینکه نمایندگان طبق برنامه ریزی به حوزه‌های انتخابیه می‌روند انتخابات هیئت رئیسه در این روز برگزار شد.



تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۳/۴  |  ساعت انتشار: ۱۰:۲۹  |  کد خبر: ۱۱۴۷۵۱۱۳  |  منبع: شمال نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی