رایزنی نماینده انگلیس در وین با مقام فرانسوی درباره تهران

نماینده انگلیس در مذاکرات برچیدن تحریم ها علیه تهران در وین اعلام کرد که امروز با مذاکره کننده ارشد فرانسه درباره ایران گفتگو کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «استفانی القاق» (Stephanie Al-Qaq) نماینده انگلیس در مذاکرات برچیدن تحریم های ضدایرانی در وین امروز چهارشنبه در پیامی توییتری از رایزنی خود با مذاکره کننده ارشد فرانسه درباره ایران خبر داد.

نماینده انگلیس در مذاکرات برچیدن تحریم های ضدایرانی در وین در این باره نوشت که با «فیلیپه اره‌را» مذاکره کننده ارشد فرانسه درباره ایران و برجام گفتگو کرده است.

وی در این خصوص نوشت: با «فیلیپه اره‌را» درباره ایران و امنیت منطقه حرف زدم. پیش‌ نویس توافقی که مارس گذشته در وین حاصل شد اکنون می‌ تواند امضاء شود!

وی سپس با طرح ادعایی بی اساس مدعی شد: در حالیکه ایران به تنش های هسته ای ادامه می دهد، (توافق) نمی‌ تواند برای همیشه روی میز بماند!

محورهای رایزنی نماینده انگلیس در وین با مقام فرانسوی درباره تهران

وی دیروز در پیامی از رایزنی خود با مقام های صهیونیست درباره ایران خبر داده بود.

نماینده انگلیس گفه بود: گفتگوهای فشرده ۲ روزه با (رژیم) اسرائیل درباره ایران و منطقه داشتم. چشم انداز برجام، مقایسه یادداشت‌ ها در مورد برنامه هسته‌ ای ایران و فعالیت‌ های منطقه‌ ای گسترده‌ تر (در این گفتگوهای فشرده بررسی شد). نشست‌ هایی با «ایال هولاتا» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، «آلون بار» مدیر سیاسی وزارت خارجه این رژیم و «جاشوا زارکا» معاون مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در امور راهبری داشته است.

گفتنی است که دور هشتم مذاکرات برچیدن تحریم‌های ضدایرانی که از ۶ دی‌ سال ۱۴۰۰ آغاز شد، از ۲۰ اسفند ماه و به منظور انجام مشورت‌ های سیاسی وارد وقفه شد تا نمایندگان کشورهای ۱+۴ به پایتخت‌های خود بازگشته‌ و به مشورت هایی مبادرت نمایند.

از سوی دیگر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پیشتر در تماس جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وی در خصوص آخرین تحولات مربوط به گفتگوهای وین برای لغو تحریم‌ها و مهمترین تحولات بین المللی از جمله بحران اوکراین به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو، با اشاره به سفر اخیر انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، گفت: در سفر انریکه مورا ابتکاراتی مورد بررسی قرار گرفته است. تهران حسن نیت و اراده لازم برای رسیدن به یک توافق را دارد. ما در مسیر جدید تداوم گفتگو و تمرکز بر راه حل‌ ها قرار داریم.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۳/۴  |  ساعت انتشار: ۲۲:۰  |  کد خبر: ۱۱۴۷۷۲۷۱  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل