دوره جانسون دروغگو و متکبر به پایان رسیده است

همزمان با بحران در کابینه « بوریس جانسون »، نخست وزیر انگلیس، یک عضو مجلس عوام این کشور گفت که دوره جانسون به پایان رسیده است.

به گزارش منابع خبری، «زهرا سلطانه» از اعضای حزب کارگر مجلس عوام انگلیس ، از حوزه انتخاباتی کاونتری، چهارشنبه شب به وقت تهران در واکنش با موج مخالفت‌ها با نخست وزیر انگلیس و استعفای وزرای کابینه گفت: «دوره بوریس جانسون به پایان رسیده است. دروغگویی، قانون شکنی و تکبر او سرانجام  او را گرفتار کرد.»

«خبرگزاری فرانسه» نیز گزارش کرد که قانونگذاران ارشد محافظه کار انگلیس بعد از ظهر چهارشنبه به وقت محلی در «داونینگ استریت» جمع شده‌اند تا به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس بگویند که باید در پی استعفاهای پیاپی وزرا از دولت استعفا دهد.

شبکه خبری «اسکای ‌نیوز» نیز در این باره  گزارش کرد که شمار مقام‌هایی که از کابینه بوریس جانسون استعفا کرده‌اند به ۳۱ نفر رسیده است. در همین حین، «رابرت جنریک» وزیر سابق دولت انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، جانسون در هدایت این کشور در مسیری که نیاز است، شکست خورده و باید استعفا دهد.

«ساجد جاوید» وزیر بهداشت دولت جانسون که دیشب استعفای خود را اعلام کرده، هم‌زمان با برگزاری جلسه عصر چهارشنبه پارلمان اعلام در انتقاد علیه نخست‌وزیر اعلام کرد: «مشکل از بالا سرچشمه می‌گیرد و این مسئله تغییری نخواهد کرد».

جانسون در جلسه پرتنش پارلمان بارها با توصیه به استعفا از سوی هم‌حزبی‌های خود و اعضای سایر احزاب مواجه شد.

دوره جانسون دروغگو و متکبر به پایان رسیده است

این موج استعفا در دولت پس از آن صورت گرفت که جانسون اقرار کرد توضیحات «کریستوفر پینچر» درباره اتهام جنسی علیه وی را شنیده و برایش متقاعد کننده بوده است. این در حالی است که جانسون پیش‌تر گفته بود هنگامی که مقام پینچر را به معاون ناظم پالمان ارتقا داده بود از اتهامات علیه وی هیچ اطلاعی نداشته است.

پینچر بعد از افشاگری‌ها درباره تجاوز جنسی به دو نفر از سمتش کنار رفت. او در نامه‌ای به جانسون به او گفت که در شب میهمانی بیش از حد مشروب خورده بوده و «خودش و دیگران را» شرمسار کرده است.

دولت انگلیس از زمان روی کار آمدن جانسون با رسوایی‌های متعددی مواجه شده‌اند. پیش از این نیز مهمانی‌ها و مراسم می‌گساری متعدد اعضای دولت جانسون در زمان اوج اعمال محدودیت‌های کرونایی در این کشور جنجالی شده بود که به رسوایی «پارتی گیت» معروف شد.

در بحبوحه این جنجال‌ها،  بوریس جانسون از عدم استعفای خود خبر داده است.

 به گزارش خبرگزاری «رویترز» غروب چهارشنبه  به وقت تهران گفت که قرار نیست استعفا دهد و آخرین چیزی که کشور به آن نیاز دارد، انتخابات سراسری است. او در یک کمیته پارلمانی گفت:«قرار نیست کناره گیری کنم . صادقانه بگویم، آخرین چیزی که  کشور به آن نیاز دارد، انتخابات است.»


تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۴/۱۵  |  ساعت انتشار: ۲۳:۳۸  |  کد خبر: ۱۱۶۱۷۳۵۵  |  منبع: افکار نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی