مقایسه گلکسی بادز ۲ پرو با گلکسی بادز ۲ و بادز پرو

در این مطلب به مقایسه گلکسی بادز ۲ پرو با گلکسی بادز ۲ و بادز پرو می‌پردازیم تا ببینیم نماینده‌ی جدید شرکت کره‌ای چه تفاوتی با آن‌ها دارد.

سامسونگ در رویداد ۱۰ آگوست خود، در کنار گوشی‌های تاشوی گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ و همچنین ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۵، از یک ایربادز قدرتمند هم رونمایی کرد. محصولی که گلکسی بادز ۲ پرو نام داشته و به عنوان جانشین گلکسی بادز پرو معرفی شده و قرار است راهی بازار شود.

از آن‌جایی که سامسونگ در مراسم معارفه، ادعای زیادی در رابطه با توانایی‌های گلکسی بادز ۲ پرو مطرح کرد، این باور به وجود آمد که نماینده‌ی جدید باید قدرتمندترین و بهترین محصولی باشد که تاکنون در دسته‌ی خودش راهی بازار شده است. البته منظورمان در بین محصولات خود سامسونگ است و نه سایر شرکت‌ها. در نتیجه تصمیم گرفتیم یک مقایسه بین گلکسی بادز ۲ پرو و دو نماینده‌ی خوب و محبوب شرکت کره‌ای یعنی گلکسی بادز پرو و بادز ۲ داشته باشیم تا ببینیم گجت جدید تا چه اندازه در مقایسه با آن‌ها بهبودی داشته و آیا اصلا ارزش دارد که به خرید آن اقدام کنیم یا خیر.

مقایسه گلکسی بادز ۲ پرو با گلکسی بادز پروSamsung Galaxy Buds Pro review: Great true wireless in-ears

گلکسی بادز پرو

همانطور که در بالا هم گفته شد، گلکسی بادز ۲ پرو به عنوان جانشین بادز پرو راهی بازار شد و نه بادز ۲. بنابراین از آن به عنوان یک پرچم‌دار یاد می‌شود و پسوند «پرو» هم که در آخر نام آن قرار گرفته کاملا گویای همچین موضوعی هست. حال اگر این پرسش برایتان به وجود آمده که پرچم‌دار جدید چه فرقی با پرچم‌دار قدیمی دارد، این بخش از مطلب را از دست ندهید.

هم گلکسی بادز پرو و هم بادز ۲ پرو از درایورهای دوگانه، شش میکروفون قدرتمند و قابلیت حذف نویز فعال بهره می‌برند. اما سامسونگ مدعی شده قابلیت حذف نویز فعال در بادز ۲ پرو از نوع پیشرفته‌تر است. همچنین به لطف قابلیت جدیدی که Voice Pickup نام دارد، هر دو بادز قادر هستند صدای محیط را از نویز و صدای انسان تشخیص دهند و در شرایطی که دارید با شخصی در اطراف خود صحبت می‌کنید، به حالت Ambient Mode یا همان محیط بروند تا بتوانید صدای آن‌ها را به خوبی بشنوید.

مقایسه گلکسی بادز 2 پرو

گلکسی بادز ۲ پرو

البته قابلیت جذاب دیگری هم در بادز پرو تعبیه شده که به شکل صد درصدی دقیق نیست. حال نمی‌دانیم سامسونگ در بادز ۲ پرو تا چه اندازه آن را بهبود بخشیده است. این قابلیت وقتی که شما در هنگام موسیقی گوش دادن با شخصی صحبت می‌کنید، صدای کم می‌کند تا بتوانید راحت‌تر متوجه حرف‌های مخاطب خود شوید. روی کاغذ که هر دو این قابلیت را دارند اما نمی‌دانیم در عمل بادز ۲ پرو چگونه است.

گلکسی بادز پرو از بلوتوث ۵.۰ و کدک‌های AAC و SBC پشتیبانی می‌کند در حالی که بادز ۲ پرو با یک تراشه‌ی بلوتوث فوق‌العاده قدرتمند و جدید (بلوتوث ۵.۳) در دسترس قرار می‌گیرد و نه تنها از کدک AAC و SBC بلکه از کدک های‌فای یکپارچه سامسونگ هم پشتیبانی می‌کند. کدک جدید سامسونگ نمی‌تواند صدای ۲۴ بیتی lossless را انتقال دهد و فقط هم در شرایطی قابل استفاده است که گوشی شما از رابط کاربری One UI 4.0 به بالا بهره ببرد.

قابلیت صدای ۳۶۰ درجه که با گلکسی بادز پرو وارد گوشی‌های سامسونگ شد، به لطف قابلیت Direct Multi-Channel در بادز ۲ پرو عملکرد بهتری از خود ارائه می‌دهد. این قابلیت جدید باعث می‌شود صدای ۳۶۰ درجه فوق‌العاده جذاب‌تر و شیواتر به گوش شما برسد. هر دو محصول هم به صورت خودکار بین دستگاه‌های گلکسی که حساب کاربری سامسونگ مشترکی دارند، جابجا می‌شوند.

گلکسی بادز ۲ پرو طبق ادعای سامسونگ، با فعال بودن قابلیت حذف نویز تا ۴ ساعت و به همراه کیس شارژر هم ۱۸ ساعت دوام دارد. اگر این قابلیت غیرفعال باشد، این میزان به ۹ ساعت و ۲۹ ساعت با کیس شارژر افزایش پیدا می‌کند که بسیار عالی است. البته با این تفاسیر، این میزان فقط یک ساعت بیشتر از دوامی است که گلکسی بادز پرو ارائه می‌داد بنابراین نمی‌توان آن را ارتقای خیلی بزرگ و چشمگیری در نظر گرفت. هر دو ایربادز از پورت USB-C، فناوری شارژ سریع و شارژ معکوس هم پشتیبانی می‌کنند. از جمله قابلیت‌های مشترک دیگر این دو بادز می‌توان به تنظیم صدا توسط شرکت AKG، حالت محیطی، کاهش صدای باد، دالبی اتموس، بیکسبی، استاندارد ضد آب IPX7 و امکان ردیابی توسط SmartThings Find اشاره کرد.

نتیجه

اگر به دنبال کیفیت صدای lossless بیشتر، تجربه‌ی بهتر با قابلیت صدای ۳۶۰ درجه و حذف نویز بهتر هستید، گلکسی بادز ۲ پرو انتخاب بهتری از بادز پرو است. اگر هم به این قابلیت‌ها نیازی ندارید، منطقی نیست از گلکسی بادز پرو به این محصول کوچ کنید. مگر اینکه در حال حاضر هیچ کدام از آن‌ها را در اختیار نداشته باشید. چون در این صورت قطعا خرید مدل جدیدتر پیشنهاد می‌شود. در مقایسه با گلکسی بادز، بادز پلاس و بادز لایو، گلکسی بادز ۲ پرو یک ارتقای چشمگیر به حساب می‌آید که ارزش خرید بسیار بالاتری هم دارد.

گلکسی بادز ۲ پرو در مقابل بادز ۲مقایسه گلکسی بادز 2 پرو

گلکسی بادز ۲

اما می‌رسیم به مقایسه‌ی پرچم‌دار جدید با میان‌رده‌ی قدرتمند سال گذشته. گلکسی بادز ۲ اگرچه یک پرچم‌دار نیست اما قابلیت‌های فراوانی را در خود جای داده تا بدین ترتیب یک گزینه‌ی بسیار عالی برای علاقه‌مندان به ایربادز باشد. این محصول در مقایسه با بادز ۲ پرو کیفیت به مراتب پایین‌تری دارد.

از لحاظ کیفیت صدا، صدای ۳۶۰ درجه، کدک‌های پشتیبانی شده، نسخه‌ی بلوتوث و حذف نویز، بادز ۲ پرو از بادز ۲ عملکرد به مراتب بهتری دارد. از طرفی استاندارد ضد آب بادز ۲ هم IPX2 است که در مقایسه IPX7 بادز ۲ پرو بسیار ضعیف‌تر بوده و آن را در مقابل آب، آسیب‌پذیرتر می‌کند.

از لحاظ طول عمر باتری، عملکرد هر دو محصول مشابه است. در بخش شارژر و فناوری‌های مرتبط با آن هم هیچ تفاوتی بین آن‌ها دیده نمی‌شود. اما گلکسی بادز ۲ با قیمت ۱۵۰ دلار به فروش می‌رسد ولی بادز ۲ پرو با قیمت حدودا ۲۳۰ دلار که این فاصله اصلا کم نیست.

نتیجه

اگر شما کیفیت صدای بیشتر، قدرت بیس بالاتر، حذف نویز بهتر، صدای ۳۶۰ درجه‌ی باکیفیت‌تر، قابلیت‌هایی نظیر کاهش صدای موسیقی حین صحبت با یک فرد و استاندارد ضد آب IPX7 را می‌خواهید، خرید گلکسی بادز ۲ پرو پیشنهاد می‌شود اما طبق تجربه‌ی شخصی با گلکسی بادز ۲ و بادز پرو، می‌توانم بگوییم تفاوت آنقدر زیاد نیست که شما را به پرداخت ۸۰ دلار بیشتر ترغیب کند. با این حال باز هم می‌گوییم اگر گلکسی بادز ۲ پرو در مقایسه با بادز ۲ عملکرد بهتری در بخش‌های مختلف دارد اما اینکه آیا این تفاوت‌ها و برتری‌ها ۸۰ دلار ارزش داشته باشند، موضوعی است که به انتخاب شما بر می‌گردد.

در صورت تمایل می‌توانید مقایسه‌ی بادزهای سامسونگ را در جدول زیر مشاهده کنید.

نام محصولگلکسی بادز ۲ پروگلکسی بادز ۲گلکسی بادز پرو
تاریخ عرضهآگوست ۲۰۲۲آگوست ۲۰۲۱ژانویه‌ی ۲۰۲۱
رنگ‌بندیگرافیتی، سفید، بنفشگرافیتی، سفید، زیتونی، بنفشمشکی، نقره‌ای، بنفش
ابعاد۱۸٫۷ × ۱۹٫۹ × ۲۱٫۶ میلی‌متر۲۰٫۹ × ۱۷ × ۲۱٫۱ میلی‌متر۲۰٫۸ × ۱۹٫۵ × ۲۰٫۵ میلی‌متر
وزن۵٫۵ گرم – ۴۳٫۳ گرم کیس۵ گرم – ۴۱٫۲ گرم کیس۶٫۳ گرم – ۴۴٫۹ گرم
استاندارد ضد آبIPX7IPX2IPX7
سیستم‌عاملThreadXRTOSThreadX
خرید گلکسی بادز پرو از دیجی‌کالاخرید گلکسی بادز ۲ از دیجی‌کالا

منبع: SamMobile (۱,۲)


تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۲۰  |  ساعت انتشار: ۲۳:۱۳  |  کد خبر: ۱۱۷۱۲۹۵۸  |  منبع: دیجی کالا مگ  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار گوناگون