آغاز سال‌تحصیلی جدید با حضور ۳۲۰ هزار دانش آموز در استان

سال تحصیلی جدید با حضور حدود ۳۲۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه این استان از فردا(شنبه) همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود | امسال مدارس استان همدان همزمان با سراسر کشور در دوم مهر پس از ۲ سال تعطیلی ناشی از کرونا، بازگشایی می‌شود.

به گزارش همدان پرس؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: سال تحصیلی جدید با حضور حدود ۳۲۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه این استان از فردا(شنبه) همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود.

به نقل از ایرنا؛ محمود نقوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان، افزود: امسال مدارس استان همدان همزمان با سراسر کشور در دوم مهر پس از ۲ سال تعطیلی ناشی از کرونا، بازگشایی می‌شود.

وی همچنین با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: استان همدان در دفاع مقدس، هزار و ۷۶ دانش آموز و ۲۱۳ معلم شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نقوی تصریح کرد: امسال ۳۲۰ هزار دانش آموز در مدارس دولتی و غیرانتفاعی ۱۹ ناحیه و منطقه آموزش و پرورش استان همدان در کلاس درس حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش استان همدان ۴۱ هزار نیروی شاغل و بازنشسته دارد که دانش‌آموزان را بر اساس سند تحول بنیادین در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران تربیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خاطرنشان کرد: نیروی انسانی بالاترین سرمایه کشور است که در آموزش و پرورش تربیت می شوند.

وی ادامه داد: قصد داریم امسال و پس از ۲ سال دوران شیوع کرونا و دوری دانش آموزان از مدرسه، یک فضای آموزشی مناسب را برای آینده سازان کشور فراهم کنیم.

نقوی تاکید کرد: در شورای آموزش و پرورش استان به ریاست استاندار همدان مشکلات موجود مدارس و حوزه‌های آموزشی بررسی و برای رفع آنها برنامه‌ریزی و اقدام شده است.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین چالش ما نیروی انسانی است، افزود: آموزش و پرورش استان همدان با کمبود چهار هزار نفر معلم و نیروی انسانی مواجه است که برای رفع آن از تمامی ظرفیت های موجود استفاده می‌کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان اظهار داشت: در خصوص رفع مشکل کم آبی نیز بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار برای تامین و تجهیز  منبع ذخیره آب در مدارس استان هزینه شده است.

تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۷/۱  |  ساعت انتشار: ۲۱:۳  |  کد خبر: ۱۱۸۶۰۴۸۰  |  منبع: همدان پرس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی