شاخص بورس امروز ۲۹ آبان ۱۴۰۱/ شاخص به یک میلیون و ۴۰۴ هزار واحد رسید

امروز (یکشنبه) بازار سرمایه با صعود ۱۱ هزار و ۵۵۵ واحدی به شاخص یک میلیون و ۴۰۴ هزار واحدی رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت و کانال ۱.۴ میلیون واحدی را دوباره پس گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۱۱۵۴۳ واحد به رقم یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۲۹ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۴ هزار و ۸۹۶ واحد به رقم ۴۰۲ هزار و ۸۵۵ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۱۹۷ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از ۷.۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۸۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۵۶۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز در بورس تهران سبز شدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۸۳ درصد افزایش یافتند.

این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۲ درصد افزایش یافتند. شاخص آزاد شناور یک درصد افزایش یافت و شاخص بازار اول بورس یک درصد رشد و شاخص بازار دوم بورس ۰.۶ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه،‌ ایران‌خودرو، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، شستا، پالایش نفت تهران و سایپا به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با افزایش ۱۲۴ واحد به رقم ۱۸ هزار و ۴۷۰ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۵ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۳۲۷ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از ۲.۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۹۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۸۰۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از ۱۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، صبا تأمین، فرابورس، بیمه پاسارگاد، پالایش نفت شیراز و فولاد غدیر ایرانیان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نماد آریاساسول، بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۸/۲۹  |  ساعت انتشار: ۱۳:۴۳  |  کد خبر: ۱۲۰۴۳۸۲۶  |  منبع: خبرگزاری موج  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی