حاشیه‌سازی آمریکایی‌ها؛ سوالات سیاسی از بازیکنان آمریکا درباره ایران!

تسنیم نوشت: نشست خبری بازیکنان تیم ملی فوتبال آمریکا در آستانه بازی با ایران، با حاشیه‌هایی همراه بود.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا سه‌شنبه شب در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر به مصاف هم می‌روند.

نشست خبری دو بازیکن تیم ملی آمریکا در شرایطی امروز قبل از تمرین این تیم با حضور خبرنگاران ایرانی برگزار شد که مدیر رسانه‌ای تیم ملی این کشور اجازه پرسش به خبرنگاران ایرانی را نمی‌داد. همچنین خبرنگاران خارجی در این نشست بیشتر سوالات سیاسی در مورد ایران از این دو بازیکن می‌پرسیدند. در نهایت با اصرار خبرنگاران ایرانی در نهایت به یک خبرنگار از کشورمان اجازه دادند که سوال خود را بپرسد.

در نهایت در پایان کنفرانس خبری یکی از خبرنگاران ایرانی ضمن بیان اینکه مسئول رسانه‌ای تیم ملی آمریکا باید به رسانه‌های بین المللی احترام بگذارد، اعلام کرد اینجا لیگ داخلی آمریکا نیست، اینجا جام جهانی است!

از دو بازیکن ریم و واکر زیمرمن پرسید که این دو چه خاطره‌ای از بازی ایران و آمریکا در جام جهانی 98 فرانسه دارند که هر دو اشاره کردند که 9 و 5 ساله بودند که این مسابقه برگزار شد.

همچنین واکر زیمرمن درخصوص تغییر پرچم ایران در صفحه توئیتر تیم آمریکا اعلام کرد که از این موضوع اطلاعی نداشته است.

تیم ریم، مدافع تیم ملی فوتبال آمریکا در مورد دیدار دو تیم ایران و آمریکا در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: تیم ملی ایران در دوران گذار و رو به پیشرفت است. شبیه نیمه اول بازی مقابل ولز که حریف، عقب نشسته بود و چشم به ضد حمله‌ها داشت، ایران هم به همان سیستم بازی می‌کند.

مدافع تیم ملی فوتبال آمریکا گفت: ایران، بازیکنان خوبی مثل مهدی طارمی دارد که قدرت تمام کنندگی بالایی دارند ولی در مجموع، ما باید طوری بازی کنیم که سرنوشت بازی توسط ما تعیین شود. ما باید از موقعیت‌های خودمان استفاده و کار را تمام کنیم. تیم ملی ایران، فشرده و دفاعی بازی می‌کند و چشم به ضد حمله‌ها دوخته و ما باید با تاکنیکی وارد زمین شویم که برنده باشیم.

ریم گفت: همه بازی‌های جام جهانی، پرفشار است ولی ما باید به استقبال آن برویم و این فشار را به جان بخریم تا نتیجه بگیریم. در عین حال باید از بازی لذت ببریم و مهم نیست که بعد از بازی چه اتفاقی می‌افتد.

ملی‌پوش فوتبال آمریکا تصریح کرد:‌ هر تیم برای خود تاکتیک و شخصیت خاصی دارد و ایران هم به همین شکل است. ما تا حدودی در این قضیه شناخت داریم ولی تمرکز ما روی تیم خودمان است و طبق برنامه پیش می‌رویم.

واکر زیمرمن، دیگر ملی‌پوش تیم فوتبال آمریکا در مورد اهداف تیمش برای شرکت در جام جهانی گفت: برنامه ما این است که در جام جهانی قطر به پیروزی برسیم. ولی در شرایطی هستیم که هنوز با مرحله حذفی فاصله داریم ولی بازی با ایران برای ما حکم بازی‌های مرحله حذفی را دارد. تکلیف بسیاری از تیم‌ها پیش از بازی سوم گروهی، مشخص شده ولی ما برای صعود حتما باید ایران را شکست دهیم. به همین خاطر فشار این بازی از سایر بازی‌ها بیشتر است.

258 258


تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۹/۶  |  ساعت انتشار: ۲۱:۸  |  کد خبر: ۱۲۰۶۸۹۷۹  |  منبع: خبر آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار ورزشی