واریز حدود ۴۰ میلیارد تومان به‌ حساب اعضای بازنشسته بهمن ۱۴۰۱

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی مؤسسه در سراسر کشور نسبت به عضویت در مؤسسه اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا نجف‌پور کردی از واریز نزدیک به ۴۰۰ میلیارد ریال به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم دی تا اول بهمن ۱۴۰۱ به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و گفت: سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ نیز پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه مؤسسه، به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی مؤسسه می‌باشد؛ گفت: این مبلغ به حساب ۱۷۳۵ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند واریز شد.

نجف‌پور گفت: در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از ۲۰ روز پس از بازنشستگی و دریافت اطلاعات به حساب آنها واریز شده است در حالی که قبلاً حدود سه ماه طول می‌کشید.

نجف‌پور اظهار داشت: با پرداخت سهم‌الشرکه بازنشستگان بهمن ۱۴۰۱ میزان پرداختی به بازنشستگان عضو صندوق به حدود ۱۷ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال از ابتدای امسال رسیده است.

وی افزود: با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری در بانک سرمایه برای اعضای مؤسسه، از این به بعد واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود. علاوه بر این با احیای کامل این بانک، فرهنگیان از خدمات متنوع آن بهره‌مند خواهند شد.

نجف‌پورکردی با تاکید بر تحول در ساختار امور اعضا در مؤسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته از سه ماه به کمتر از یک‌ماه، گفت: این اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری از سوی سازمان بازنشستگی کشوری به طور کامل و یکجا دریافت می‌نمایند.

وی با اعلام اینکه بیشترین میزان دریافتی بازنشستگان در حال حاضر به بیش از یک میلیارد ریال رسیده است، تصریح کرد: این در حالی است که میانگین واریزی فرهنگیان به صندوق در طول دوران خدمت، حدود ۸۸ میلیون ریال بوده است.

مدیرعامل مؤسسه افزود: فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی مؤسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در مؤسسه اقدام کنند تا از خدمات و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی بهره‌مند شوند.

نجف‌پور کردی همچنین از طرح بیمه‌ای میعاد با همکاری شرکت بیمه معلم به منظور پرداخت مستمری به فرهنگیان بازنشسته عضو مؤسسه از محل سهم‌الشرکه آنها خبر داد و اظهار داشت: مزایای این طرح شامل پرداخت مستمری ماهانه به حساب بیمه‌شده یا ذینفع به نسبت سرمایه شخص سی روز پس از صدور بیمه‌نامه، استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی، پوشش فوت عادی و فوت بر اثر حادثه، وام با کارمزد پایین و بدون ضامن دو سال پس از ثبت‌نام است.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۴۱  |  کد خبر: ۱۲۳۴۰۴۸۳  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی