سومین جلسه فوق‌العاده دولت برای رسیدگی به لایحه برنامه هفتم برگزار شد

برگزاری جلسات فوق‌العاده دولت در سه نوبت برای رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه کشور برای دومین روز ادامه یافت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از مشرق، جلسات فوق‌العاده هیئت دولت به منظور رسیدگی به برنامه هفتم توسعه کشور، روز سه‌شنبه نیز در سه نوبت به ریاست دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد و موادی از این لایحه مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی سند برنامه هفتم توسعه با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه از روز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه در دولت کلید خورد.

همچنین هیات دولت روز دوشنبه ۲۲ اسفند ماه در دومین جلسه فوق‌العاده بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه با تطبیق این لایحه با اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، بر رویکرد توجه به عدالت و پیشرفت، رفع محرومیت و اقتصاد مقاومتی در این برنامه تاکید کردند.

هیات دولت در دومین جلسه فوق‌العاده بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه کشور که به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، پیش‌نویس احکام موضوعات کلیدی برنامه هفتم شامل کلیات و احکام انتظام بخشی مالی عمومی دولت و همچنین اصلاحات ساختار بودجه کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.

اعضای هیات دولت با تطبیق لایحه برنامه هفتم توسعه با اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، بر رویکرد توجه به عدالت و پیشرفت، رفع محرومیت و اقتصاد مقاومتی در این برنامه تاکید کردند.

با دستور رئیس جمهور هیات دولت، روزانه در سه نوبت صبح، بعد از ظهر و شب به صورت فوق‌العاده برای بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه تشکیل جلسه می‌دهد.

مجلس شورای اسلامی پانزدهم اسفند با پیشنهاد دولت، قانون برنامه ششم توسعه را تا زمان تصویب برنامه هفتم، حداکثر برای ۶ ماه تمدید کرد تا دولت مهلت کافی برای تدوین برنامه هفتم را داشته باشد.


تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۴  |  ساعت انتشار: ۱۴:۲۶  |  کد خبر: ۱۲۳۵۹۱۴۸  |  منبع: صبح زاگرس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار ورزشی