استقبال از مسافران نوروزی با زباله در شهر دهدشت/حلقه مفقوده مدیریت پسماندکجاست+تصاویر

درحالی‌که اسفندماه باید اقدامات لازم برای استقبال از مهمانان نوروزی صورت می‌گرفت؛ اما شهر دهدشت به حال خود رهاشده و برای استقبال از مسافران نوروزی آماده نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس انباشت زباله علاوه بر برهم‌زدن سیمای شهر موجب آلودگی محیط‌زیست و انواع بیماری‌ها می‌شود

در آستانه عید نوروز در شهر دهدشت با انباشت زباله در برخی از کوچه و خیابان‌ها مواجه هستیم و این موضوع موجب نگرانی و آزرده‌خاطر شهروندان شده است.

مدیریت پسماند مسئله‌ای است که به دنبال پیشرفت زندگی اجتماعی در جامعه مدرن و افزایش تعامل آن‌ها با محیط‌زیست شکل گرفت.

افزایش روزافزون حجم پسماندها از یک‌سو و تنوع و گوناگونی آن‌ها از سوی دیگر بر پیچیدگی شرایط و نحوه جمع‌آوری و دفع زباله‌ها افزوده است.

مدیریت پسماندهای شهری به عواملی همچون جمع‌آوری، حمل‌ونقل، دفن زباله و بازیافت آن بستگی دارد و یکی از ضروری‌ترین محورهای توسعه پایدار در هر شهری محسوب می‌شود؛ تولید انواع پسماند در زندگی انسان‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است و بی‌شک نداشتن توجه کافی به این موضوع می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت افراد، تخریب محیط‌زیست و طبیعت داشته باشد.

مسئولان شهرستان باید نسبت به پاک‌سازی محیط و فضاهای عمومی اقدام کنند تا وقتی مسافران و هم‌وطنان به شهر دهدشت سفر می‌کنند با انباشت زباله برنخورند.

سنت دیرینه عید نوروز سنت حسنه‌ای است و مورد تأیید دین مبین اسلام نیز قرار گرفته است و ایام نوروز فرصتی برای بازنگری در خود و محیط و بانشاط کردن زندگی و همچنین پرداختن به صله‌رحم و رفع کدورت‌ها و نگرانی‌ها است؛ اما در دهدشت، در استانِ عید نوروز و عزل شهردار شاهد انباشت زباله در شهر هستیم و همین امر چهره شهر را نازیبا کرده است و می‌طلبد شهرداری و شورای شهر فکر اساسی برای جمع‌آوری و ساماندهی زباله‌ها در دهدشت کنند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---

تاريخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۸  |  ساعت انتشار: ۷:۱۱  |  کد خبر: ۱۲۳۷۶۰۴۶  |  منبع: صبح زاگرس  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی