حمله به سرمربی حریف ایران: شرم کن مرد!

ورزش سه نوشت: حذف نام یک بازیکن از لیست حریف فردای ایران برای کنیا حاشیه ساز شده است.

کنیا فردا 28 مارس 2023 در یک بازی دوستانه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف ایران خواهد رفت و اومالا که در فرم فوق العاده ای برای باشگاهش به سر می‌برد، از جمله بازیکنانی است که ابتدا برای این جدال دعوت شده بود اما سپس از لیست کنار گذاشته شده بود.

آلن تیگو که بین سال‌های 1968 تا 1979 پیراهن تیم آفریقایی را را به تن کرده، توضیح داد که این حرکت می‌تواند روحیه جوانی را که در لیگ برتر فوتبال کنیا (FKF) در حال گلزنی است تضعیف کند.

اسطوره فوتبال کنیا گفت: "من از کاری که مربی با اومالا انجام داد ناراحت هستم و به عنوان یک فوتبالیست سابق از صحبت در مورد آن ابایی ندارم. این اشتباه، غیرقابل توجیه بود و در هیچ کشوری نمی‌تواند اتفاق بیفتد. من هیچ کشوری را نمی شناسم که بهترین گلزن لیگ داخلی خود را از تیم ملی حذف کرده باشد.

اگر من جای اومالا بودم دعوت آینده به تیم ملی را رد می‌کردم و روی فوتبال حرفه ای تمرکز می‌کردم. من حتی به او توصیه می‌کنم که پیشنهاد بازی برای کشور دیگری را رد نکند، همانطور که برخی از ورزشکاران این کار را انجام داده‌اند، زیرا او در کشورش مورد توجه نیست."

فیرات هیچ دلیل موجهی مبنی بر اینکه چرا اومالا، که در 20 بازی این فصل لیگ 19 گل به ثمر رسانده است، کنار گذاشته شد، ارائه نکرد و تنها گفت که گلزن برتر یک لیگ محلی بودن نمی تواند تضمین کننده حضور در تیم ملی باشد.

تیگو همچنین به فیرات هشدار داد که مراقب حرف زدنش باشد؛ در حالی که کنیایی‌ها را خطاب قرار می‌دهد و لحن مصاحبه او شخصیتی را نشان می‌دهد که پر از غرور بی جا است که انگار کنیا را به جام جهانی رسانده است.

تیگو در ادامه گفت: "او باید مراقب حرف زدنش باشد و به کسانی که عاشق فوتبال هستند بی احترامی نکند. چگونه یک مربی می‌تواند با گفتن اینکه یک بازیکن ایران ارزش بیشتری نسبت به کل ترکیب تیمش دارد، بازیکنانش را سرزنش کند؟ این شرم آور و تضعیف کننده روحیه است."

258258


تاريخ انتشار: ۱۴۰۲/۱/۸  |  ساعت انتشار: ۰:۴۸  |  کد خبر: ۱۲۴۰۵۰۸۷  |  منبع: خبر آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار فرهنگی