امنیت در افغانستان، امنیت در مرزهای ایران است

نمایندگی کشورمان در سازمان ملل گفت: گروه‌های افراطی و تروریستی در افغانستان، حضور نیروهای خارجی را دستاویزی برای توجیه و گسترش عملیات و حملات خود ضد منابع انسانی و مالی این کشور قرار داده‌اند.
به گزارش ایسنا، غلامحسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت این سازمان درباره افغانستان گفت: سیاست ایران حمایت از صلح، ثبات، امنیت و توسعه اجتماعی و اقتصادی در افغانستان بوده است و همچنان خواهد بود چون امنیت در افغانستان را به مثابه امنیت در مرزهای خود و منطقه می‌دانیم و اعتقاد راسخ بر حفظ و گسترش روابط با افغانستان داریم که ریشه در دوستی، حسن همجواری و منافع و درک متقابل دارد.
وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران عمیقا نگران ادامه و تشدید خشونت‌ها در افغانستان است و همه حملات خشونت‌باری را که از سوی طالبان، القاعده و سایر گروه‌های خشونت‌طلب و افراطی ضد مردم بی‌گناه و زیر ساخت‌های افغانستان صورت می‌گیرد، محکوم می‌کند.
وی با ابراز تاسف از این‌که «در سال‌های اخیر حضور نیروهای نظامی خارجی و فعالیت‌های تروریستی و خشونت‌آمیز گروه‌های تندرو، دور باطلی را در افغانستان ایجاد کرده است»، گفت: امروز عواقب وحشتناک این دور باطل گریبانگیر مردم افغانستان شده است زیرا گروه‌های افراطی و تروریستی، حضور نیروهای خارجی را دستاویزی برای توجیه و گسترش عملیات و حملات خود ضد منابع انسانی و مالی این کشور قرار داده‌اند.
سفیر و سرپرست نمایندگی کشورمان در سازمان ملل افزود: ایجاد صلح و امنیت برای بازسازی و ارائه کمک‌های بشردوستانه و توسعه پایدار بسیار لازم است و جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در زمینه بازسازی افغانستان ایفاء کرده و آماده است در آینده نیز در همکاری با دولت جدید به نقش خود در این زمینه ادامه دهد. <

تاريخ انتشار: ۱۳۹۳/۹/۲۹  |  ساعت انتشار: ۹:۴  |  کد خبر: ۱۸۷۵۷۰۶  |  منبع: تابناک  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی