سعودی‌ها نقش آمریکا و اسرائیل را یکجا در منطقه ایفا می‌کنند

دبیر کل انجمن اصناف و بازار گفت: مواضع رهبری علیه اقدامات سعودی ها نه به عنوان شعار، بلکه به عنوان هشداری مطرح شد که در صورت ادامه رفتارهای خارج از عرف مسئولان دولت سعودی، حتما تحقق پیدا خواهد کرد.

احمدی کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، با اظهار تاسف از فاجعه رخ داده در صحرای منا بیان کرد:‌ سعودی ها پیروی از آمریکا و غرب را به حد اعلای خود رسانده اند و علیرغم اینکه دولت‌ها تصمیم گرفته‌اند فضای جهانی را از التهاب خارج کنند،‌ با اقدامات خود نقش آمریکا و اسرائیل را در منطقه به صورت یکجا ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت عربستان به دنبال سرنگونی بشار اسد در سوریه است ،‌اظهار کرد: سعودی ها به صراحت اعلام می‌کنند که اگر بشار اسد استعفا ندهد‌، بر علیه دولت سوریه و مردمش اقدام نظامی انجام می‌دهند،‌ در حالیکه آن‌ها در قد و قواره ادعاهایی که مطرح می‌کنند نیستند و تنها با حمایت اسرائیل و امریکا است که این حرف را می زنند.

او با اشاره به سخنان روز گذشته رهبری گفت:‌روز گذشته رهبری علیرغم اینکه فرمودند مراعات می کنیم تا برادری را در جهان اسلام حفظ کنیم و از اقداماتی که به آتش افروزی منجر می‌شود،‌ جلوگیری کنیم، اما آنچه در خصوص برخورد سخت و خشن سران اظهار کردند، شعار نبود بلکه هشداری است در صورت ادامه رفتارهای خارج از عرف مسئولان دولت سعودی،‌حتما تحقق پیدا خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه فاجعه رخ داده در منا در خوشبینانه ترین حالت به دلیل بی کفایتی مسئولان سعودی صورت گرفته است ، گفت: بی انصافی و بی توجهی مسئولان سعودی به عمق این فاجعه عدم پیگیری آن‌ها از حال مصدومان سبب شد که قربانیان مظلوم این حادثه دو ، سه برابر شوند.

وی ادامه داد: اگر سعودی ها بخواهند بیش از این به سوء مدیریتهای خود ادامه داده و مجری اوامر اسرائیل باشد،‌قطعا با برخورد سخت ایران مواجه خواهد شد.

دبیر کل انجمن اصناف و بازار تهران در پایان نیز تاکید کرد:‌سعودی ها در صورت ادامه اقدامات شان با یک اجماع جهانی علیه خود مواجه خواهند شد و در صورت وقوع چنین رویدادی دیگر آل سعودی باقی نمی ماند که به جنایات خود ادامه دهد.

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۴/۷/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۴  |  کد خبر: ۲۵۰۶۲۰۲  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی