اخبار مرتبط

کشف ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق

اجتماع>اجتماعی - ۶ ماه تحقیقات تخصصی مأموران پلیس استان هرمزگان به کشف ۲۱۰کانتینر حامل کالای قاچاق به ارزش ۱۹۰میلیارد تومان و دستگیری بزرگ‌ترین باند قاچاق کالا در کشور منجر شد.

بررسی‌ها برای شناسایی این باند مخوف از زمستان سال گذشته آغاز شد. اسفندماه بود که مأموران پلیس هرمزگان در گلوگاه شهیدمیرزایی به 11کانتینر که از گمرک بندرعباس راهی شهرهای مرکزی کشور بودند مشکوک شدند. آنها هنگام بررسی مدارک گمرکی این محموله‌ها به آنها مشکوک شدند و پس از استعلام الکترونیکی از گمرک مشخص شد این کالاها بدون اظهار به گمرک و با صدور مدارک جعلی از بندر خارج شده‌اند. با مشخص شدن این موضوع، محموله‌های قاچاق توقیف شدند و از همان زمان تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای باند قاچاق کالا شروع شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان روز گذشته در یک نشست خبری گفت: پس از انجام بررسی‌های فراوان و شناسایی برخی از اعضای باند، آنها به‌صورت نامحسوس از طریق پلیس فتا و دیگر روش‌ها زیرنظر گرفته شدند و به این ترتیب پس از گذشت 6ماه بزرگ‌ترین محموله قاچاق کالا پس از انقلاب شناسایی و توقیف شد.

سردار ملکی ادامه داد: در این پرونده قاچاقچیان با استفاده از جعل اسناد و همچنین ارتباط و نفوذ در دستگاه‌های مرتبط، اقدام به وارد کردن 210کانتینر کالای قاچاق به ارزش 190میلیارد تومان به کشور کرده‌ بودند. آنها با استفاده از اسناد جعلی و نفوذ در برخی سازمان‌ها و ادارات مرتبط و همچنین پرداخت رشوه اقدام به واردات کالا می‌کردند که با درایت پلیس و کار اطلاعاتی و عملیاتی پرونده کامل شد و افراد دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به حمایت و پشتیبانی رئیس‌کل دادگستری، دادستان و قاضی پرونده در استان هرمزگان تصریح کرد: حمایت مسئولان و همچنین همکاری رئیس‌کل گمرک ایران در همکاری با پلیس سبب تسریع در تکمیل پرونده و انجام این عملیات شد.

سردار ملکی از دستگیری 23نفر از رابطان و کسانی که در سازمان‌های مرتبط با این باند همکاری داشتند و کشف مقادیر زیادی اسناد جعلی و مهر شرکت‌های مختلف در این عملیات خبرداد و افزود: این باند اقدام به واردات ظروف بلور و کریستال در قالب اسباب بازی کرده و محموله‌ها را به بازارهای تهران، مشهد و اصفهان حمل می‌کردند.وی از دستگیری یکی از بازاریان بزرگ تهران به‌عنوان بزرگ‌ترین مهره در این پرونده خبرداد و اظهار داشت: از این باند میلیارد‌ها تومان اقلام منقول و غیرمنقول کشف و توقیف شده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان بالاترین میزان پرداخت رشوه در این پرونده را بیش از 400میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این افراد در مراحل مختلف اقدام به پرداخت رشوه به دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط کرده‌اند که پرونده آنها همچنان در دست بررسی است. وی نوع کالاهای وارداتی در این پرونده را لوازم خانگی، لوازم خودرو، ظروف کریستال و اسباب‌بازی عنوان و تأکید کرد: تحقیقات در این پرونده ادامه دارد. در همین حال خبرگزاری فارس نیز گزارش داد: ‌براساس اطلاعات به‌دست آمده 8نفر از پرسنل انبار سازمان بنادر و دریانوردی و نیز 3نفر بارشمار گمرک در این پرونده بازداشت شده‌اند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۹  |  ساعت انتشار: ۲۱:۲۳  |  کد خبر: ۲۸۸۲۴۰۵  |  منبع: همشهری آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی