حمله یمنی‌ها به ارتش سعودی در نجران

نیروی موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک موشک بالستیکی را به سمت انبارهای ارتش سعودی در یکی از پایگاه‌های مهم در نجران شلیک کرد. به گزارش شفاف به نقل از پایگاه المسیره، یک منبع نظامی یمنی با بیان این مطلب گفت که موشک بالستیکی از نوع قاهر تو ان به هدف نظامی خود در نجران اصابت کرد و در یک هدف‌گیری دقیق به انبارهای ارتش سعودی ضربه زد.

کشته شدن یک سرباز اماراتی در نجران

از سوی دیگر، امارات متحده عربی از کشته شدن یکی از سربازان خود در ائتلاف عربی تحت امر عربستان سعودی در داخل منطقه نجران در جنوب عربستان خبر داد.

خبرگزاری اماراتی وام از فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور نقل کرد که یکی از سربازان اماراتی که در ائتلاف عربی تحت امر عربستان در یمن شرکت داشت، در نجران کشته شد.

این خبرگزاری جزئیات بیشتری درخصوص شرایط کشته شدن این سرباز ارائه نداد.

۱۰ روز قبل نیز دو خلبان اماراتی در پی سقوط جنگنده خود به دلیل یک اختلال فنی در هنگام انجام ماموریت‌شان در چارچوب عملیات نیروهای ائتلاف عربی در یمن کشته شدند.

اعتصاب غذای بازداشت‌شدگان زندانی اماراتی در عدن

در همین حال، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که در داخل زندانی در شهر عدن یمن که این زندان توسط نیروهای مورد حمایت امارات اداره می‌شود، دهها زندانی در اعتراض به شرایط بازداشت‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

این سازمان اعلام کرد که بازداشت شدگان اعتصاب غذای خود را در تاریخ ۲۱ اکتبر جاری آغاز کردند و آن طور که نزدیکان این افراد می‌گویند، زندانیان تا زمانی که از حقوق قانونی و انسانی خود برخوردار نشوند، به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.

در همین حال، ساره لیا واتسن، مدیر بخش خاورمیانه در سازمان دیده‌بان حقوق بشر در این خصوص گفت: امارات و همپیمانان یمنی‌اش باید از انکار بدرفتاری‌ها دست بردارند و تحقیقاتی در خصوص این شکایت‌ها انجام دهند.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۵  |  ساعت انتشار: ۱۸:۷  |  کد خبر: ۳۱۲۷۷۰۳  |  منبع: خبر شفاف  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی