اخبار مرتبط

ممنوعیت خرید کالای غیر ایرانی را صادر کنید

امام جمعه موقت تهران گفت: باید همه نهادها و دستگاه‌ها دستورالعملی برای زیرمجموعه‌های خود صادر کنند مبنی بر اینکه خرید کالای غیرایرانی ممنوع است.

ابوترابی به گزارش پارسینه، خطیب اولین نماز جمعه تهران در سال ۹۷، استقلال سیاسی امروز ملت ایران را سرمایه گرانبها و دست نیافتنی خواند و با اشاره به نامگذاری امسال، گفت:‌ همه دستگاه‌ها و نهادها باید دستورالعملی برای زیرمجموعه‌های خود صادر کنند مبنی بر اینکه خرید هر کالای غیرایرانی ممنوع است.

حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با تبریک سال ۹۷، ابراز امیدواری کرد که در پرتو آموزه‌های دینی، مسیر سعادت و عزت آنگونه که شایسته ملت ایران است، پیموده شود.

وی با این توضیح که خطبه دوم نماز جمعه را با الهام از بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال مطرح می‌کند، گفت: امیدوارم با عزم راسخ و استفاده از سرمایه‌ها و ظرفیت‌ها و تحلیل درست از کاستی‌ها و ضعف‌ها راه برون‌رفتی از چالش‌های پیشرو را بدست آورده و با شدت در مسیر خلق قدرتی برتر و به دست آوردن جایگاهی ممتاز و شایسته و زیبنده ملت ایران قدم برداریم.  بدون تردید این موضوع نیازمند اجماع ملی است، باید دست‌ها را در دستان یکدیگر قرار داده و زیر سایه عمود خیمه انقلاب متحد و هماهنگ عمل کنیم تا بتوانیم به موفقیت‌ها و پیروزی‌های لازم دست پیدا کنیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری درباره استقلال و آزادی، گفت: استقلال سیاسی امروز ملت ایران سرمایه بزرگ، گران‌بها و دست نیافتنی است. در ۲۰۰ سال اخیر بیش از ۵۰ درصد از جغرافیای ایران تجزیه شد و حکمرانان ناسالم، وابسته و مزدور در مجلس شورای ملی سابق با قیام و قعود تجزیه کشور را تصویب کردند؛ لذا جوانان عزیز ایران بدانند که امروز ایران در جایگاه فاخر و برجسته‌ای از استقلال قرار دارد. ابوترابی‌فرد گفت:‌ رهبری به دو مقوله استقلال و آزادی اشاره کردند،‌استقلال ما دست نیافتنی است. برادران و خواهران عزیز در ۲۰۰ سال اخیر ۵۰ درصد کشور ما تجزیه شد، امروز جوانان عزیر ایران در یک جایگاه مشروع و بزرگ قرار دارند.

وی افزود: رئیس دانشگاه ژئوپلتیک می‌گفت، قبل از انقلاب من در سیستان و بلوچستان سرباز بودم، مشاهده کردم وقتی یک درجه‌دار آمریکایی وارد شد فرمانده پادگان به او احترام نظامی کرد،‌ من آن روز احساس حقارت کردم و ساعت‌ها گریستم.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: جوانان عزیز امروز ایران در منطقه برای خود یک قدرت است که آمریکایی‌ها از اقتدار ایران ناراحت هستند،‌ امروز شما در جهان و منطقه پرچم‌دار این عزت و افتخار هستند.

وی افزود: در حوزه آزادی رهبری معظم اشاره داشتند که آزدی در کشور تأمین شده است، اما عده‌ای بی‌انصافی می‌کنند و با استفاده از آزادی موجود می‌گویند آزادی نیست ما آزدی اندیشه و انتخاب داریم. من دو توصیه به صاحبان قلم و فکر که با مبانی انقلاب زاویه و نقد دارند،‌ می‌کنم. باید بگویم اگر نقد هم دارید لااقل منصف باشید.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر عزت ملت ایران را می‌خواهیم همه باید اهل انصاف باشیم خصوصا کسانی که در مقام نقد قرار می‌گیرند،‌ نقد دولت، نقد مجلس، دستگاه قضائی باید با انصاف باشد.

وی تاکید کرد: رهبری معظم انقلاب بارها تبیین فرمودند در نظام جمهوری اسلامی آزادی فکر و اندیشه است،‌ اقتدار نظام در چارچوب قدم برداشتن فرمایشات مقام معظم رهبری است.

ابوترابی‌فرد با اشاره به شعار سال گفت: تولید ملی در سایه تلاش مبتنی بر دانش و علم سه نهاد محقق می‌شود.

امام جمعه موقت تهران خطاب به تولیدکنندگان گفت: شما باید کالای خود را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه تمام و در کوتاه‌ترین زمان تولید کنید،‌ اگر می‌خواهید کالای ایرانی ۱۵ کشور منطقه را فتح کند و به افق‌های دور راه پیدا کند باید از این سه ویژگی الهام بگیرد.

وی افزود: محور دوم،‌ تولید کالاهای دانش بیان است،‌ استادان دانشگاه‌ها می‌گویند صنعت به دانشگاه فشار نمی‌آورد! صنعتی پیشرو است که دانشگاه را به فشار بیاورد،‌ دفاع مقدس دانشگاه را به یک صنعت پیشرو تبدیل کرد. صنعت امروز کم‌ترین ارتباط را با دانشگاه دارد.

نائب رئیس نهمین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نزدیک ۲ دهه قبل یکی از کارآفرینان موفق کشور می‌گفت از یک بنگاه اقتصادی بازدید کرد که ۳۰۰ نفر پرسنل داشت که حدود یکصد نفر آن‌ها در واحد پژوهش کار می‌کردند. نمی‌توان یک بنگاه تولیدی را بدون عقبه علمی فعال کرد،‌ بیدار شوید. نهاد دوم دولت است،‌ امروز نهاد دولت به معنای کامل در خدمت اقتصاد ملی نیست ‌بلکه مانعی برای حرکت اقتصاد ملی است.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: نهاد دولت باید همه موانع پیش‌روی اقتصاد مقاومتی و بخش خصوصی را بردارد که نیازمند زمان است.

وی افزود: به همه مدیران و مسئولان توصیه می‌کنم. باید همه نهادها و دستگاه‌ها دستورالعملی برای زیرمجموعه‌های خود صادر کنند مبنی بر اینکه خرید کالای غیرایرانی ممنوع است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: باید کمیته‌هایی در نهادها با حضور افراد صاحب نظر شکل بگیرد تا نیاز مدیران را برای بررسی کالای خارجی مورد رسیدگی قرار دهند و اگر کالای خارجی خریداری کردند باید پیوست شود که چرا خریداری شده است.

وی خطاب به مردم گفت: امروز خرید کالای خارجی تبدیل به یک فرهنگ شده است که باید این فرهنگ را از میان برداریم. کالای ایرانی باید با هدف صادرات تولید شود. در زمستان ما ۷۵۰ میلیون متر مکعب گاز در زمستان مصرف می کنیم و نمی‌گذاریم که یک متر مکعب گاز صادر شود این درست نیست. 

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۴  |  ساعت انتشار: ۱:۴۲  |  کد خبر: ۳۳۹۷۹۳۴  |  منبع: پارسینه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار داغ