اخبار مرتبط

آغاز خروج تروریستها از غوطه شرقی

ارتش سوریه در حال ادامه عملیات خود در مناطق مختلف غوطه شرقی است و روند خروج افراد غیرنظامی از این منطقه همچنان ادامه دارد، امروز افراد غیرنظامی از گذرگاه‌های «حرستا» و اردوگاه «الوافدین» از غوطه خارج شدند.

آغاز  به گزارش پارسینه، به نقل از بی بی سی روز پنجشنبه، ۲ فروردین، خروج عناصر تروریست و شورشی مسلح مخالف دولت سوریه، از شهر حرستا واقع در منطقه غوطه شرقی آغاز شده است. با خروج شورشیان، نیروهای دولتی در این منطقه مستقر خواهند شد.
طبق توافق آتش‌بس که با میانجیگیری روسیه به دست آمده، با تخلیه حرستا، یکی از سه منطقه تحت تصرف شورشیان در نزدیک پایتخت در اختیار دولت سوریه قرار خواهد گرفت. توافق خروج از این منطقه با میانجیگری روسیه به دست آمد و روسیه امنیت شورشیان را تضمین کرده است. براساس این توافق، اعضای گروه شورشی احرار الشام پس از به زمین گذاشتن اسلحه خود در حراسا، به استان ادلب در شمال غرب سوریه خواهند رفت.

رسانه‌های سوریه از خروج تدریجی شورشیان همراه با اعضای خانواده‌هایشان خبر داده و گفته اند تاکنون حدود ۴۵۰ تن از شورشیان با چندین دستگاه اتوبوس از شهر خارج شده‌اند.

فارس نیز نوشت شهرک عین ترما در بخش جنوبی غوطه شرقی یکی از این محورهاست؛ به گونه ای که ارتش سوریه طی روزهای گذشته موفق شد شهرک «کفر بطنا» را آزاد کند.

کفربطنا پس از آزادسازی، به نقطه آغاز عملیات ارتش سوریه به سمت مزارع وادی عین ترما بدل شد.از محور شهرک «سقبا» نیز ارتش سوریه به سمت مزارع شهرک «حزه» پیشروی کرد و مواضع تروریستها را در مزارع مجاور آن یعنی مزارع «عربین» هدف قرار دادند.

هدف عملیات ارتش سوریه در بخش جنوبی غوطه شرقی، تسلط بر شهرکهای حزه و عین ترما و «زملکا» است.در صورت آزادسازی این شهرکها، بخش جنوبی غوطه شرقی به دو نیم تقسیم و شهرک راهبردی «جوبر» از سایر شهرکهای غوطه شرقی جدا خواهد شد.

ارتش سوریه روز گذشته حملات تروریستهای جیش الاسلام به شهرک «مسرابا» را ناکام گذاشت و شمار زیادی از این تروریستها را از پای درآورد.در موازات عملیات ارتش سوریه، غیر نظامیان نیز در حال خروج از غوطه شرقی هستند.

امروز منابع خبری اعلام کردند که قرار است ۷ هزار و ۵۰۰ فرد مسلح به همراه خانواده های خود از شهر حرستا خارج و به استان ادلب منتقل شوند. گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی گزارش داد که تا لحظه تنظیم خبر مجموعا ۲۰۹ نفر از جمله ۶۳ مرد، ۵۱ زن، ۶۸ کودک و ۲۷ فرد مسلح از گذرگاه حرستا خارج شده اند.

ارتش سوریه همچنین امروز موفق شد ۱۳ فرد را که توسط تروریستها در حرستا گروگان گرفته شده بودند، آزاد کند.یک گروه دیگر از افراد غیر نظامی نیز از گذرگاهی که در شمال غوطه به اردوگاه «الوافدین» منتهی می‌شود، از این منطقه خارج شده اند.

به گزارش الاعلام الحربی، تا این لحظه از صبح امروز بیش از دو هزار غیر نظامی ضمن خروج از غوطه، وارد اردوگاه الوافدین شده اند.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۴  |  ساعت انتشار: ۱:۴۲  |  کد خبر: ۳۳۹۷۹۳۵  |  منبع: پارسینه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار داغ