گروگانگیری با مرگ تروریست و دو نفر دیگر پایان یافت

نیروهای امنیتی فرانسه فردی که عده‌ای را در فروشگاهی در شهر ترب در جنوب غربی این کشور گروگان گرفته بود به ضرب گلوله کشته‌اند.

حمله  به گزارش پارسینه،پلیس فرانسه روز جمعه، سوم فروردین، اعلام کرد که یک گروگان‌گیر در سوپر مارکتی واقع در شهر تِرِب، در جنوب این کشور، با کشتن دو نفر و زخمی کردن چندین نفر دیگر خواستار آزادی صلاح عبدالسلام شد.
ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه، به خبرگزاری‌ها گفته‌است که از تمامی اطلاعات چنین برمی‌آید که این گروگانگیری یک عمل تروریستی است. وزیر کشور فرانسه گفته است، عامل این گروگانگیری به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شده است.

صلاح عبدالسلام تنها مظنون اصلی زنده مانده حملات تروریستی آبان‌ماه ۱۳۹۴ (نوامبر ۲۰۱۵) در پاریس است که ۱۳۰ کشته و صدها مجروح برجای گذاشت. صلاح عبدالسلام تبار مراکشی و ملیت فرانسوی دارد و در بلژیک بزرگ شده‌است. بنا بر آخرین گزارش‌ها بیشتر مشتریان و کارکنان فروشگاه موفق به فرار شدند اما دو نفر در این گروگان‌گیری کشته و دو مامور پلیس هم زخمی شدند.همچنین یک نفر دیگر هم در جریان خودرو ربایی کشته شده است.

امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه که برای دیدار با رهبران اروپایی در بروکسل بود در بیانیه‌ای کوتاه گفت همه شواهد حاکی از عملیاتی تروریستی است که هنوز ادامه دارد. ادوار فیلیپ نخست وزیر فرانسه اوضاع را در این منطقه بسیار جدی توصیف کرد و پلیس ضدتروریسم فرانسه و همچنین صدها ژاندارم وارد عمل شده‌اند.

علاوه بر این یک مورد تیراندازی هم در شهر کارکاسون رخ داده که با ماشین حدود پانزده دقیقه با تربه فاصله دارد. فرد مسلحی پنج بار به گروهی از افراد پلیس که به مقر خود بر می‌گشتند تیراندازی کرده بود. گفته می شود یک پلیس در این تیراندازی زخمی شده است.

هنوز معلوم نیست آیا این دو حادثه با هم مرتبط هستند یا نه؟

فرانسه از سال ۲۰۱۵ هدف حملات متعدد اسلامگرایان افراطی بوده و از آن زمان تاکنون این کشور در وضعیت هشدار قرار دارد.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۴  |  ساعت انتشار: ۱۴:۲۲  |  کد خبر: ۳۳۹۸۶۷۹  |  منبع: پارسینه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار داغ