اخبار مرتبط

بی عقلی موجب ایجاد مشکلات ارزی در کشور شد/ ضرورت استفاده از ظرفیت ها برای تحقق شعار سال

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: منیت، جهل و بی عقلی گاهی موجب ایجاد چنین مشکلاتی می شود البته مسئله با تدبیر حل شد.

به گزارش موج رسا;حجت الاسلام سید رضا اکرمی در مراسم شهادت امام موسی کاظم (ع) در امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان،با تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع)، اظهار داشت: این هفته،هفته تلخی بود چرا که پس از عید نوروز و نامگذاری سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی، بدون هیچ دلیل عاقلانه ای،قیمت دلار کشور را به چالش کشاند.

وی با بیان اینکه برخی ها از بی دردی و بی درکی در جامعه الم شنگه ایجاد می کنند، افزود: با افزایش قیمت دلار برخی افراد نیز قیمت کالاها را افزایش دادند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: منیت، جهل و بی عقلی گاهی موجب ایجاد چنین مشکلاتی می شود البته مسئله با تدبیر حل شد.

حجت الاسلام اکرمی با بیان اینکه حوادث روزگار عبرت،آموزندگی،سازندگی و پیشگیری دارد به شرط اینکه  عقلانیت به کار گرفته شود، افزود: ما دشمن داریم و برخی از دشمنان از اخلاق بویی نبرده اند.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع)، افزود: ما بین 12 امام معصوم دو امام جعفر و موسی دارای نام اختصاصی هستند.

این مسئول ادامه داد: این دو امام دارای زندگی ویژه بوده و امام جعفر صادق (ع) به عنوان موسس دانشگاه امام صادق (ع) موفق می شود که 4 هزار نفر را آموزش می دهد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه این امام کار فکری و فرهنگی انجام داد، افزود: پس از امام باقر (ع) و امام صادق (ع) این امام همام دارای بیشترین احادیث و بیانات است.

حجت الاسلام اکرمی با اشاره به دوره ویژه زندگی این امام همام، گفت: خفقان ترین شرایط از سوی منصور برای این امام به وجود آمد و هارون کمر به قتل ایشان بست.

وی خاطرنشان کرد: همگان در هر سن و موقعیتی اگر نویسنده، گوینده، کارگر و کشاورز و کارمند و مدیرکل و زن و مرد هستیم،خدا، قرآن و تجربه به ما می گوید،نابرده زنج، گنج میسر نمی شود.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: درسوره جمعه آمده است هنگامی که نماز جمعه به اتمام رسید به صله رحم پرداخته و در زمین پخش شده و از لطف و فضل الهی بهره مند شوید.

حجت الاسلام اکرمی دنیا را مکانی برای تلاش عنوان کرد و گفت: قرآن به شخص پیامبر گرامی اسلامی می فرماید: تا دیدی کارت به اتمام برسید کار جدید را آغاز کن.

وی با اشاره به ظرفیت ها و زمینه های فعالیت در ایران، گفت: باید از این ظرفیت ها به نحو مطلوبی استفاده شود.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه تا فرصت کوتاهی برای امام موسی کاظم (ع) پیش می آمد ایشان برای کار فرهنگی از این فرصت استفاده می کردند، ادامه داد: در طی 12 سالی که این امام همام فرصت یافتند به کار فرهنگی پرداختند.

حجت الاسلام اکرمی برضرورت توجه به فرهنگ کار در کشور تاکید کرد و گفت: باید همه مسئولان و قوا نیز در این زمینه تلاش کنند.

وی گفت: بیش از یک هزار و 200 سال از شهادت این امام می گذرد اما درس های بیشماری از ایشان برای جامعه امروز وجود دارد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه این امام می فرمایند: شبانه روز خود را برای چهار عمل تلاش کنید،افزود: عمل نخست وقت گذاشتن برای خداوند متعال است که نباید ارتباط با خداوند را با راستی و چپی سیاسی کرد.

حجت الاسلام اکرمی ادامه داد: کار و تلاش برای گذران زندگی و امر معاش باید با تدبیر انسان انجام شود.

وی با بیان اینکه آبرومند زیستن و مشاور امین سومین عملی است که انسان باید برای آن تلاش کند، افزود: مشاور باید انسان امینی بوده و خوب و بد عمل انسان را بگوید.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: عمل چهارم تفریح و گردش است که انسان با گردشگری قدر نعمت های خود را می داند.

حجت الاسلام اکرمی با اشاره به سفر 350 هزار نفر به کشور ترکیه در ایام نوروز، گفت: اگر هر نفر تنها دو هزار دلار در این کشور خرج کند،در مجموع 700میلیون دلار می شود.//ن

انتهای پیام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۳  |  ساعت انتشار: ۲۲:۳۵  |  کد خبر: ۳۴۴۰۴۹۴  |  منبع: موج رسا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی