زمان آزمون‌های پایان سال دانش آموزان تغییر نمی‌کند

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: آزمون‌های پایان سال دانش آموزان با وجود تقارن با ماه مبارک رمضان در خرداد برگزار می‌شود و زمان آن هیچ تغییری نخواهد کرد.

 زمان به گزارش پارسینه، سید محمد بطحایی در جمع خبرنگاران افزود: امکان جابجایی امتحانات پایان سال دانش آموزان و کوتاه کردن سال تحصیلی وجود ندارد و امتحانات در خرداد برگزار خواهد شد.
وی گفت: تلاش می‌کنیم برای دانش آموزان روزه دار، تسهیلاتی فراهم شود تا در این زمان، سختی کمتری را متحمل شوند.

بطحایی به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: لایحه رتبه بندی باید از دولت به مجلس شورای اسلامی ارایه شود و در صورت تصویب به اجرا برسد که این لایحه در دولت در دست اجراست.

وی گفت: اعتبارات آموزش و پرورش برای پرداخت‌های ناشی از اجرای طرح رتبه بندی کفاف نمی‌کند و اعتبارات سال ۹۷ این وزارتخانه صرف نظر از اعتبارت طرح رتبه بندی است و ما امیدواریم با مدیریت منابع مالی بتوانیم بخشی از طرح رتبه بندی را اجرا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره اقدامات این وزارتخانه برای تحقق شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است، افزود: ما در این زمینه دو اقدام را انجام خواهیم داد که یکی نظارت مدیریتی بر خرید کالا‌های ایرانی در ادارات و مدارس است که با تنوع کالا‌های ایرانی این اقدام قابل اجراست.

وی گفت: وظیفه دوم آموزش و پرورش ترویج فرهنگ خرید کالای ایرانی در میان دانش آموزان است که این برنامه از مهر ۹۷ به همراه سایر برنامه‌هایی که در این وزارتخانه وجود دارد اجرایی خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: باید به دانش آموزان بیاموزیم که استفاده از کالا‌های ایرانی چه تاثیر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در کشور دارد که در این زمینه برنامه‌هایی تنظیم شده ودر دست تهیه است و از مهر ۹۷ اجرایی خواهد شد.

بطحایی درباره حذف آزمون ورودی مدارس نیز گفت: تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش در این باره با امضای آقای رییس جمهور ظرف چند روز آینده ابلاغ خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ممنوعیت آزمون ورودی مدارس برای دانش آموزان دوره ابتدایی برای مدارس مختلف که از طریق آزمون دانش آموز می‌پذیرند در مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش پابرجاست تا برای برخی از گروه‌های دانش آموزی تبصره‌ای گذاشته شده است که در صورت تصویب رئیس جمهور ظرف یکی دو روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات عادی این شورا در این زمینه اطلاع رسانی خواهد کرد.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۶  |  ساعت انتشار: ۰:۷  |  کد خبر: ۳۴۴۴۸۶۸  |  منبع: پارسینه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار داغ