اخبار مرتبط

محموله بی صاحب  - ‏۱۳۹۷/۰۳/۰۲

حمله اجنه به مرد مشهدی!  - ‏۱۳۹۷/۰۱/۲۹

عروسی درکما!  - ‏۱۳۹۷/۰۱/۲۳

فروش مجازی مشروبات الکلی

پسری جوان که ازطریق شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام، کسب‌وکار غیر‌اخلاقی برای خودش راه انداخته بود و اقدام به فروش مشروبات الکلی در مشهد می‌کرد، در آخرین معامله خود به دام مردان قانون افتاد و راهی زندان شد.

مهدی قرآنی- شهرآرا آنلاین ، پسری جوان که ازطریق شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام، کسب‌وکار غیر‌اخلاقی برای خودش راه انداخته بود و اقدام به فروش مشروبات الکلی در مشهد می‌کرد، در آخرین معامله خود به دام مردان قانون افتاد و راهی زندان شد.
به گزارش شهرآرا، درحالی متهم این پرونده در بند قانون گرفتار شد که از چندی پیش، تیمی از کارشناسان اداره فضای مجازی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان‌رضوی، طی بررسی‌های تخصصی خود در فضای مجازی به اخباری دست یافت که نشان می‌داد فردی به هویت «ساجد» با راه‌اندازی گروهی تلگرامی و همچنین صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فروش مشروبات الکلی خارجی و دست‌ساز در مشهد می‌کند.
تیم بررسی‌کننده پس‌از کسب این اطلاعات بلافاصله موضوع را به قاضی حقدادی، جانشین سرپرست دادسرای ناحیه۷ مشهد اطلاع داد و با دستور مقام قضایی برای ادامه تحقیقات و شناسایی متهم یا متهمان پرونده وارد عمل شد.
بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه مأموران اداره فضای مجازی پلیس اطلاعات و امنیت اجتماعی طی هماهنگی قضایی، با مدیر این گروه قراری صوری تنظیم کردند. متهم غافل از اینکه دستش برای قانون رو شده است، طبق معمول به درخواست مشتری‌اش چراغ سبز نشان داد و فهرست مد‌نظر را تهیه کرد و در محل قرار یعنی بولوار هاشمیه حاضر شد.
تیم تحقیقاتی پرونده که قبلا در محل مستقر شده بود، پس از رؤیت متهم بلافاصله وارد عمل شد و این پسر جوان را قبل از اینکه بتواند فرار کند، دستگیر کرد. متهم که از این اقدام پلیس غافلگیر شده بود، به‌ناچار خود را تسلیم مردان قانون کرد.

کشف مشروبات الکلی از خودرو متهم
مأموران پس از دستگیری ساجد، خودرو او را که یک دستگاه سواری رانا بود، بازرسی کردند که ده‌ها شیشه و بطری حاوی مشروبات الکلی خارجی، از آن کشف و ضمیمه پرونده شد. متهم که راهی برای کتمان حقیقت نداشت، در همان دقایق ابتدایی لب به اعتراف گشود و مخفیگاه خود را به مأموران پلیس لو داد. تیم عملیاتی پرونده با به‌دست‌آوردن این اطلاعات، طی تماس تلفنی با قاضی حقدادی، موضوع را اعلام کردند و پس از کسب دستور راهی محل شدند.
مخفیگاه متهم که در بولوار خیام قرار داشت، خانه‌ای قدیمی و خالی بود که متهم از آن به‌عنوان محل دپو و توزیع مشروبات الکلی و نیز تولید مشروبات دست‌ساز استفاده می‌کرد. مأموران پس‌از ورود به این خانه با ده‌ها کارتن خالی متعلق به برند‌های تولید‌کننده مشروبات الکلی خارجی مواجه شدند و علاوه‌بر‌این ده‌ها بطری و شیشه مشروبات خارجی حاوی مشروبات را از این محل کشف و ضبط کردند.

ماهی ۵میلیون مشروب می‌خرم
با دستگیری متهم و کشف مشروبات الکلی از وی، تحقیقات ابتدایی این پرونده، تکمیل و متهم جوان برای ادامه بررسی‌ها طی هماهنگی قضایی به مقر فرماندهی پلیس اطلاعات و امنیت اخلاقی استان در مشهد منتقل شد.
ساجد در جلسه بازجویی، ضمن قبول جرمش، به افسر تحقیقات پرونده‌ گفت: از چند ماه پیش وارد این کار شده‌ام. چند مرد ناشناس که اصلا آن‌ها را نمی‌شناسم، از یکی از استان‌های غربی کشور برایم مشروبات الکلی می‌آوردند. هر ماه یک بار، چهار یا پنج‌میلیون تومان از آن‌ها مشروب خریداری می‌کردم و سپس آن‌ها را در مشهد می‌فروختم.
متهم با این ادعا که در فضای مجازی فعالیت نداشته است، ادامه داد: مأموران می‌گویند که ردم را از‌طریق تلگرام و اینستاگرام زده‌اند، اما باید بگویم که من هیچ‌وقت در این شبکه‌ها فعالیت نداشته‌ام. مشتریانم بیشتر با تلفن سفارش می‌دادند و من هم در خیابان با آن‌ها قرار می‌گذاشتم. بیشتر افرادی که از من مشروبات الکلی می‌خریدند آن‌ را برای مهمانی‌های مختلط می‌خواستند.

گشوده‌شدن پرونده در دادسرا
این پرونده پس از تکمیل تحقیقات اولیه برای بررسی‌های قضایی به دادسرای ناحیه۷ مشهد منتقل شد و متهم در‌برابر بازپرس محمودی قرار گرفت. این مرد جوان در ادامه اظهاراتش ضمن بیان پشیمانی از اقدامات مجرمانه‌اش اعتراف کرد که زیاده‌خواهی و کسب پول زیاد، او را در این مسیر مجرمانه قرار داده است. با‌توجه‌به مستندات پرونده و اعترافات صریح متهم به ارتکاب جرمش، وی با قرار متناسب قضایی راهی زندان شد.
بازپرس شعبه ۷۵۲دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه۷ مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: تیم عملیاتی اداره فضای مجازی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان‌رضوی در این عملیات، تعداد ۱۵۱بطری از انواع مشروبات الکلی خارجی و چهار و نیم لیتر مشروبات دست‌ساز را که داخل شیشه‌های آب معدنی ریخته شده بود، از خودرو و مخفیگاه متهم کشف کرد.
قاضی محمودی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو متهم، یک دستگاه کارت‌خوان، که وی از آن برای تسویه‌حساب با مشتریانش استفاده می‌کرد، کشف و ضبط کردند. علاوه‌بر‌این، خودرو این پسر جوان توقیف و روانه پارکینگ شد.
وی تصریح کرد: تحقیقات قضایی برای شناسایی دیگر متهمان این پرونده که با متهم همکاری داشته‌اند، ادامه دارد.
محمودی در پایان تأکید کرد: امروز دستگاه قضایی و پلیس با عزمی جدی، این‌گونه جرائم را بررسی می‌کند و با قاچاقچیان مشروبات الکلی که سلامت جامعه را تهدید می‌کنند و فضای خانواده‌ها را به تباهی می‌کشند، بدون هیچ ملاحظه‌ای و به شدت برخورد خواهد کرد. 

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۷  |  ساعت انتشار: ۱۶:۳۰  |  کد خبر: ۳۴۵۱۲۴۷  |  منبع: شهرآرا آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی