اخبار مرتبط

گمرک در یک ماه گذشته قاچاق ۵۶ نفر را کشف کرد

تهران-ایرنا- گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:️تعداد کشفیات قاچاق انسان در ماه نخست امسال به 56 نفر رسید و رکورد جدیدی در این زمینه توسط ماموران گمرک به ثبت رسید .

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی گمرک ایران، ماموران گمرک بازرگان در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق، از سه دستگاه تریلی ترکیه ای 13 نفر را کشف و دستگیر کردند.
براساس این گزارش، ماموران گمرک تاکنون 17 محموله قاچاق انسان را کشف کرده اند که در تازه ترین عملیات از یک دستگاه تریلی با بار هندوانه، یک خانواده چهار نفره تبعه پاکستانی، یک تبعه افغان و یک نفر ایرانی را کشف و دستگیر کردند.
گمرک در این گزارش یادآور شد: در عملیات کشف قاچاق انسان، این 6 نفر در یک دستگاه تریلی از مبدا ارومیه به مقصد ترکیه در میان بار هندوانه مخفی شده بودند که با دقت و هوشیاری ماموران گمرک بازرگان و به کمک دستگاه ایکس ری شناسایی شدند .
در ادامه گزارش گمرک خاطرنشان کرد: ماموران گمرک در عملیات دیگری از یک دستگاه تریلی ترانزیتی سه نفر از اتباع کشورهای همسایه شامل یک مرد و دو زن را کشف و دستگیر کردند، این تریلی از مبدا ازبکستان به کشور ترکیه حامل بار پی وی سی بود که با دقت و هوشیاری ماموران گمرک بازرگان کشف شد .
همچنین براساس این گزارش در ادامه عملیات مبارزه با قاچاق انسان ماموران گمرک موفق شدند از یک دستگاه تریلی حامل بار پنبه از مبدا ازبکستان یک خانواده چهار نفره شامل یک زن و مرد و دو بچه را به کمک دستگاههای ایکس ری کشف کنند .
گمرک در این گزارش تاکید کرد:️با الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز این سازمان به دستگاه های کنترلی پیشرفته، کشفیات قاچاق انسان رشد قابل توجهی داشته است چنانچه کشفیات متعدد قاچاق از سوی گمرک ایران این سازمان را در رده یکی از موفق ترین کشورهای عضو در سازمان جهانی گمرک قرار داده است. گمرک ایران توانست در سال گذشته مقام اول در کشفیات مواد مخدر و مقام دوم در کشفیات قاچاق کالا را در جهان به نام خود ثبت کند.
به گزارش ایرنا، بیست و سوم فروردین ماه امسال نیز گمرک ایران از کشف قاچاق 17 نفر طی پنج عملیات جداگانه خبرداد و اعلام کرد تعداد کشف قاچاق انسان توسط ماموران گمرک از اول فرودین تااین تاریخ به 43 نفر رسید.
اقتصام**2078**1336

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۳۱  |  ساعت انتشار: ۱۱:۱۶  |  کد خبر: ۳۴۶۴۴۹۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی